Bank Asya Fatsa Şubesini Açtı
06.12.2012

Türkiye’nin En Büyük Finansman Kuruluşlarından Biriyiz ve Fatsa’dayız

Ordu’da yatırımlarına devam eden Bank Asya, 2. şubesini Fatsa İlçesi’nde, Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Soylu, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca ve Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ınkatıldığı törenle hizmete açtı.

Açılışa Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Soylu, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca ve Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Koçan, Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Davut Erişmiş, Fatsa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Hakan Ateşli, Fatsa Belediyespor Kulüp Başkanı Muammer Coşkun, FASİAD Başkanı Hasan Gül’ de katıldı.

Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Soylu, Fatsa Şubesi’nin açılışında yaptığı konuşmada; yakaladığı sağlıklı büyüme performansını başarıyla sürdüren Bank Asya’nın, aktif büyüklük bakımından Türkiye’nin önde gelen bankaları arasına girdiğini belirttirek, “Ana enstrümanı finansman desteği sağlamak olan katılım bankalarının her geçen gün değeri daha iyi anlaşılıyor. Katılım bankacılığı üretici ve girişimci için en güvenli ve en iyi büyüme reçetesi. Bank Asya en kritik zamanlarda bile işletmelere desteğini ve reel ekonomiye katkısını sürdürmektedir. Ordu il merkezindeki Bank Asya şubesini 2 yıl önce açtık, karşılıklı olarak tesis edilen güven ortamı ve bu yönde alınan yoğun talepler doğrultusunda Fatsa’da şube açma gerekliliğini gördük. Fatsa, ekonominin tarıma dayalı olduğu, Karadeniz sahil şeridinin doğal güzelliklere sahip ilçesidir. Aynı zamanda sahil şeridinde yer almayan Kumru, Korgan, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Gürgentepe ve Kabataş ilçelerimizin sahil şeridine bağlantısında kavşak konumundadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra ekonomik olarak da ciddi bir gelişim potansiyeli taşımaktadır. Bugün açılışını yaptığımız Fatsa Şubemizin, Fatsa’nın yanı sıra yukarıda belirttiğim ilçelerin de ekonomisine katkı sağlayacağı inancındayım.” dedi.

Ordu’nun birçok alanda geliştirmiş olduğu başarılı iş modelini, Bankacılık sektöründe de Bank Asya’nın gerçekleştirdiğini ifade eden soylu, Bank Asya’nın müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu finansman ihtiyacını en hızlı karşılayacak sistemi kurması sayesinde 16 yıl gibi kısa bir sürede sektörünün lider bankası konumuna ulaştığını söyledi.

Aktif büyüklüğü 20 Milyar TL’ye ulaştı

Bank Asya’nın bugün, 20 milyar TL aktif büyüklüğü ve ekonomiye sağladığı nakdi ve gayri nakdi toplam kaynağın 24 milyar TL’ye ulaştığını ifade eden Fahrettin Soylu, Türkiye’nin en büyük finansman kuruluşlarından biri olduklarını belirtti. 2012 yılının kendileri için yatırımların hız kesilmeden devam edildiği bir yıl olduğunu ve 50 yeni şube açarak toplam şube sayısını 250’ye çıkardıklarını vurgulayan Soylu, şunları söyledi: “Bank Asya olarak, hızlı şubeleşmenin yanı sıra önemli iştirak yatırımları da yaptık. Türkiye’nin ilk faizsiz emeklilik şirketi Asya Emeklilik faaliyetlerine başladı ve kısa zamanda 30 binin üzerinde müşteriye ulaşarak, sektörün önemli oyuncuları arasında yer alacağını şimdiden göstermiş oldu. Bir diğer yatırım yaptığımız alan da Menkul Kıymetler Piyasası’nda oldu. Asya Menkul Değerler A.Ş.’yi kurduk. Böylece, müşterilerimize yatırımlarını farklı alanlarda değerlendirmelerine yönelik danışmanlık hizmeti verirken, halka arzlarına da aracılık edeceğiz.”

Şubeleşmeye ve iştiraklere yapılan yatırımlardan başka, yurt dışındaki ilk şubelerini geçen ay Erbil’de açtıklarını belirten Soylu, yine yıl içinde Hindistan’da temsilcilik ofislerinin de hizmete girdiğini ifade etti.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hacı Hulusi Baba Caddesi’nde hizmet vermeye başlayan Bank Asya Fatsa Şubesi’nde, müdür olarak görev yapan İsmail Özsaraç, Ordulular’a hizmet veriyor olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bank Asya Fatsa Şubesi’nde müşterilerinin her türlü ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak organizasyon yapısına sahibiz. Bölgede istihdama ve gelişime açık firmalara destek vereceğiz. Amacımız bireysel ve ticari bankacılık alanlarında öncü projelere imza atarak Ordu ekonomisine katkıda bulunmak” diye konuştu.

“Hayırlı Olsun”

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada hoş güzel bir mekanın açılışında beraber olmaktan şahsım ve Fatsa’mız adına da ayrıca mutluluk duyduğumu da ifade etmek istiyorum. Her açılışta Fatsa’mız için yeni bir güzellik olduğunu ifade ediyorduk. Bugün ise iki güzelliği birden yaşıyorum. Çünkü hem Fatsa’mız için bir güzellik hem de kendi mahallem için, kendi sokağım için bir güzellik diyebiliyorum. Bu nedenle mutluyuz vesile olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Bank Asya kendi hizmet anlayışıyla vatandaşlarımıza ayrı bir bankacılık hizmeti verecektir. Fatsa’mızda bu manada bir kuruluşun açılıyor olması ki ciddi taleplerde vardı bunu biliyorum. Gerçekten bütün esnaflarımız ve vatandaşlarımız adına bizi mutlu ediyor. Bir kez daha ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bank Asya’nın tüzel kişiliğinde hayırlı olmasını diliyorum ve bütün çalışanlarına da hayırlı olmasını diliyorum. Fatsa’mızda bu güzelliklerin artması ve örnek olması temennisiyle bir kez daha hayırlı olsun diyorum” dedi.

“Türkiye Büyürken Fatsa Boş Durmuyor”

Açılışta son konuşmayı Kaymakam Bekir Atmaca yaptı. Kaymakam Atmaca, “Tabi ülkemiz ve ekonomimiz büyürken Fatsa’mızda boş durmuyor. Dolayısıyla finans alanında bir ihtiyacı karşılamak amacıyla kurulmuş olan bankalardan Bank Asya’nın Ordu’da 2.şube olarak Fatsa’da şube açması bizim için bir onur meselesidir. Gerçekten burayı tercih ettikleri için burada bu bir ihtiyaçtı ben tekrardan bu şubenin burada açılması için emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah Fatsa’mız için ihtiyaç olan bir açılış olacaktır diye düşünüyorum. Bu şubenin ilçemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Güzel bir mekanda hizmet verecek inşallah Fatsa’mız için iyi hizmetler verecekler hepimiz için hayırlı olsun diyorum” dedi.

Konuşmalarının ardından yapılan dua ile Bank Asya Fatsa şubesinin açılış kurdelesi protokol mensupları tarafında kesildi. Açılışın gerçekleşmesinin ardından Fatsa Belediyespor Başkanı Muammer Coşkun Bank Asya Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Soylu’ya üzerinde ismi yazılı forma hediye etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.