Balık Avı Yarışması Şartnamesi
14.09.2020

FATSA BELEDİYESİ

Balık Avı Yarışması Şartnamesi

Su Ürünleri Yönetmeliği ve 5/2 numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ hükümlerine kesinlikle uyulacaktır.

1- Yarışma, 5/2 Numaralı tebliğde avlanılması serbest olan tüm balık türleri avlanılacaktır. Tebliğde yer alan boy ve ağırlık limitlerine uyulacaktır.5/2 Numaralı Tebliğe göre Limit altı olan balıklar değerlendirmeye alınmayacaktır. Limit altı balıklar iğneden itina ile çıkarılıp suya geri iade edilecektir.

2- 5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğdeki boy ve ağırlık limitlerine uymayan yarışmacılar diskalifiye edilecektir.

3- Yarışma Bireysel yarışmacılar arasında yapılacaktır. Yarışmacılar kendine özgü formalarını kullanmakta özgürlerdir. . Formaların arkasında yada önünde sponsorlarının yada takımlarının ismi yazabilir. Formaların rengi ve şekli isteğe bağlıdır.

4- Her yarışmacı en fazla 2 olta takımı kullanabilecektir. Kamış boyları 2,40 – 3,50 cm arasında olmalıdır. Bu ebatların altı veya üstü kabul edilmeyecektir.

5- Yarışmacıların avlanacağı ekipmanlar ; kaşık, maket ve bunun yanında yemli olta takımının ucunda en fazla 2 iğneli takım olacaktır. Bunların dışında kullanılan ekipmanlar ile tutulan balıklar değerlendirmeye alınmayacaktır. Yarışmacıların avlayacağı balıklar türleri, çinekop, sarıkanat, lüfer ve levrek olacaktır. Harici avlanacak olan tüm balık türleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

6- Yarışmacılar önceden tespit edilerek numaralandırılmış avlanma bölgelerini, yarışmadan hemen önce Jüri tarafından yapılan kura çekiminde belirlenecek ve o alanda yarışacaktır. Her yarışmacı arasında Pandemi kuralları göz önünde bulundurularak 5 metre mesafe olacaktır. (Gerek görülürse sektör sayısı ve mesafesi arttırılıp azaltılabilir). Balık avı sadece belirlenen sektörler içinde yapılabilir. Bu bölgenin dışına olta atmak ve avlanmak yasaktır. Yarışmacılar kendi sektör alanlarını istedikleri gibi kullanabilirler.

7- Yarışmacılar sektörleri dışında da sessiz ve dikkatli hareket etmelidir.

8- Yarışmacılar sadece balığı kepçelemek ve belirlenen tebliğ dışında kalan balıkların suya iade etmek için diz seviyesine kadar suya girebilir. Bunun haricinde suya girilmeyecektir. Kasık çizmesi, boy çizmesi, bot ve kayık kullanmak yasaktır.

9- Yarışmacılar kepçe, livar, kova, yem şişi, iğne çıkarma aparatı vb. gerekli yardımcı malzemeleri kullanabilir.

10- Puanlama boy bazında yapılacak olup, boyların eşit gelmesi durumunda ölçüm hassas teraziyle yapılacaktır. her yarışmacı puanlamaya 1 balıkla girecektir. yarışmacılar tutukları balıklardan istediği balıkla puanlamaya katılmakta özgürdür.

11- Yarışmada alkol tüketilmesi yasaktır. Sektöründe alkollü içki tükettiği tespit edilen yarışmacılar diskalifiye edilecektir.

12- Yarışmacılar arası balık alış verişi yapmak yasaktır. Birbirine balık veren yarışmacılar yarışmadan diskalifiye edilecektir.

13- Yarışmaya katılım yaş sınırlaması 18 ila 65 yaştır.

14- Etkinliğe katılım ücretsizdir.

15- Yakalanan Balıklar Fatsa İlçemizde bulunan Yaşlı Bakım evine teslim edilecektir.

ETKİNLİK PROGRAMI

26.09.2020 (1. GÜN)

14:00 – Yarışmacıların yarışma sektörü için kura çekimi

15:45 – İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu.

16:00 – Yarışmanın Başlangıcı

18:30 – 1. Gün Yarışma Finali

18:45 – Tutulan balıkların Ölçümü

27.09.2020 (2. GÜN)

14:30 – Yarışmacıların yarışma sektörü için kura çekimi

16:00 – Yarışmanın Başlangıcı

18:30 – 2. Gün Yarışma Finali

18:45 – Tutulan balıkların Ölçümü

SAAT 20:30 DA FATSA SAHİL KAVLAN AĞACI ALTINDA ÖDÜL TÖRENİ YAPILACAKTIR.

NOT: YARIŞMANIN 1. VE 2. GÜNÜNDE DERECEYE GİREN YARIŞMACILARIN ÖDÜLLERİ 27/09/2020 (YARIŞMANIN 2. GÜNÜ ) VERİLECEKTİR.

NOT: YARIŞMA ALANI FATSA İSKELESİ BAŞLANGICINDAN, FATSA EYVAN 1 ARASINDA YAPILACAKTIR. KATILIMIN FAZLA OLMASI DURUMUNDA YARIŞMA ALANI GENİŞLETİLECEKTİR.

MÜRACAATLAR ŞAHSEN 10/09/2020 İLE 24/09/2020 TARİHLERİ ARASINDA FATSA KÜLTÜR SANAT MERKEZİNDE BULUNAN BAŞVURU MASAMIZA YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. BAŞVURUYA GELENLERİN YANLARINDA NÜFUS CÜZDANLARINI BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR..

İL DIŞINDAN GELECEK YARIŞMACILAR İÇİN İRTİBAT TELEFONU : 0544 441 71 63

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.