BAKAN ŞAHİN FATSA BELEDİYESİ ÇAMLIK TESİLERİNDE İFTARDA
06.08.2012

İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN: "HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR. BU KUTSAL TOPRAKLARDA YAŞAMANIN, YAŞATMANIN ARTI BİR BEDELİ VAR"

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "Türkiye’nin kardeşlik hareketi, birilerinin sevincine ortak olsa da, birilerinin de kıskançlığına, hatta düşmanlığına sebep olmaktadır. Her şeyin bir bedeli var, bu kutsal topraklarda yaşamanın da bir bedeli var" dedi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, ailesi ile birlikte, Fatsa Belediyesi’nin Çamlık Restaurant'ta düzenlediği iftar yemeğine katıldı. İftar programında Ordu Valisi Orhan Düzgün, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, AK Parti Ordu Milletvekilleri İhsan Şener, Mustafa Hamarat ve Fatih Han Ünal da hazır bulundu.

İftar yemeğinin ardından Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, birere konuşma yaptı.

Daha sonra konuşan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "Ülkemizde ve yeryüzünde iyi niyet sahibi, insanlık erdemine sahip insanların mevcudu hep fazladır. Amacımız, bu ay vesilesiyle bunun sayısını daha da artırmaktır. Yanlışın, kavganın, kinin, adaletsizliğin ve zulmün yanında olanlar da maalesef yeryüzünde ve ülkemizde vardır, var olacaktır. Burada hepimizin yapması gereken duruşlar vardır, görevler vardır. Bu ödevleri durumumuza göre pozisyonumuza göre yaparız. Ülkemiz, dünyanın stratejik bir noktasında kalmaktadır. 3 kıtanın kavşak noktasında bulunan ülkemiz stratejik önemi gereği her dönemde bir şekilde yakın çevrenin, hatta uzak çevrenin ilgisini çeken bir ülke olmuştur. Türkiye’nin kardeşlik hareketi, birilerinin sevincine ortak olsa da birilerinin de kıskançlığına, hatta düşmanlığına sebep olmaktadır. Her şeyin bir bedeli var; bu kutsal topraklarda yaşamanın, yaşatmanın artı bir bedeli var" diye konuştu.

"HERKESİN GÖZÜ OLAN BİR ÜLKEDEYİZ"

Bakan Şahin, Türkiye’nin herkesin gözü olan bir pozisyonda olduğunu ifade ederek, "Şu anda da Karadeniz'e sıfır noktada, güzel bir noktadayız. Bize buraları fazla görenlere karşı dikkatli olmamız gerekiyor. Olabiliyor muyuz? Çok şükür olabiliyoruz. Olamayan da var ama çok az. Bir avuç insan, bu ülkenin güzelliklerinden ve kültürel zenginliklerinden nasipsiz bir şekilde yaşama tercihinin içinde. Bize düşen, sahip olduğumuz değerlerin farkında olmak. Bu ülke iyiliği ile herkesin, Allah korusun sıkıntıları ile de herkesin. Bir fantezi uğruna bu ülkede fikri deneme, fiili deneme yapmaya hiç kimsenin hakkı yok. Sahip olduğumuz değeri bilmek gibi bir sorumluluğumuz var. Büyük milletimiz her ferdiyle bu farkındalıkla imkanlar ve özgürlükler ortamında geleceğe doğru daha güçlü ve inançlı bir şekilde yürümektedir, yürüyecektir, yürüyeceğiz. Allah’a şükür, bugünümüz geçen yıldan daha güzel ve daha huzurlu. 2013 yılı Ordumuzda da, yurdumuzda da daha güzel ve daha başarılı olacaktır. Başarı 'başaracağım' diyenlerindir” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.