ANLAYAN LİMAN SOKAĞA KONUK OLDU
09.03.2009Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ara ara yaptığı Ev sohbetlerini sürdürüyor. Başkan Anlayan, Evkaf Mahallesine konuk oldu.

Başkan Hüseyin Anlayan; Amatör Saha yanındaki Liman Sokakta bulunan Recep Babiloğlu`nun evine konuk oldu.

Başkan Anlayan`a Ev sohbetinde Belediye Meclis üyesi adayları, Parti yönetim kurulu üyeleri ve Hanım Kolları eşlik etti.

Evkaf Mahallesine konuk olan Başkan Anlayan`ı Mahalle sakinleri karşıladılar. Başkan Anlayan Ev sahiplerine, bizlere evinizi açtığınız ve misafir ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum dediler.

Başkan Anlayan Ev sohbetinde ilk olarak yaptığı bazı çalışmaları konuklarla paylaştı. Daha sonra Evkaf Mahallesinde yaptıkları bazı çalışmalara değindi. Evkaf Mahallesinde sadece Anayolun 20.000m² olduğunu söyleyen Başkan Anlayan, Anayolunuz eski halini biliyordunuz şimdi de görüyorsunuz. Gelir gelemez ilk olarak Evkaf Mahallesinde Anayol çalışması yaptık ve tamamladık. Bu çalışma Evkaf`taki bütün ara Sokakları yapacak büyüklükte bir çalışma oldu. İlk olarak Anayolları yapıyoruz. Evet bizlerde biliyoruz Evkaf`ta yol sorunu bitmemiştir. Sırada Ara yollar bulunmaktadır. Bunu da inşallah yapacağız. Biz yol konusunda rekor kırdık diyen Başkan Anlayan, bizden önceki döneme göre 5 kat daha fazla yol yaptık. Ama buda yetmedi, bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz dediler.

Daha sonra Evkaftaki en büyük sorun olan Mandıra çöplüğü konusunda da Başkan Anlayan Mahalle sakinlerine net olarak şunu söyledi. Eğer nasip olurda tekrar Başkan olursam önümüzdeki 5 yıl içersinde Evkaf`dan bu çöpü kesinlikle kaldıracağız dedi. Daha önce Çöp konusunda bazı çalışmaların yapıldığını söyleyen Başkan Anlayan Ordu`da Belediyeler birliği kurduk. Ordu`nun tüm çöplerini tek bir yerde toplayacaktık. Fakat bazı hukuki sorunlar nedeniyle bu projemiz şimdilik askıya alındı. Mahkeme süreci devam ediyor. Muhtemelen 1 yıl içersinde bu mahkeme sonuçlanır. Olumlu sonuçlanırsa çöpü Gürgentepe sınırları içersinde yapılacak olan çöp toplama merkezine göndereceğiz. Hukuki sonuç olumsuz olursa, Fatsa Belediyesi olarak kendimiz bu çöpe çözüm bulacağız. Bu konuda ciddi bir çalışma yapacağız. Yapacağımız proje ile Fatsa`nın en az 25 yıllık çöp sorunu çözümlemiş olacağız. Sonuç olarak Evkaf Mahallesinden bu çöpü kesinlikle kaldıracağız dediler.

Başkan Anlayan ayrıca tekrar Aday olup Başkan seçilirsem, sizlerde destek verirseniz bazı projelerimizi de Fatsa`da hayata geçirmeyi hedefliyoruz dedi. Başkan Anlayan yeni dönemde, özellikle yeni Otogar, Belediye Hizmet Binası, Huzur Evi, Sevgi Evi, Spor Kompleksi ve Çöp konusunda çalışmalar yapacaklarını bunlarında projelerinin şimdiden hazır olduğunu söyledi.

Mahalle sakinleri de Mahallelerindeki bazı sorunları bire bir olarak Başkana anlatma fırsatı buldular. Başkan Anlayan bu sorunları tek tek not olarak gerekeni yapacaklarını söylediler. Mahalle sakinleri de Başkan Anlayan Mahallemize kadar geldiniz sorunlarımızı dinlediniz çok teşekkür ediyor. Yeni dönemde de sizlerle birlikte hizmetlerinde sürmesini istiyoruz dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.