AK PARTİ FATSA İLÇE TEŞKİLATIMIZDAN BAYIRBUCAK VE SURİYELİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN YARDIM SEFERBERLİĞİ
13.01.2016

Fatsa Belediyemizin Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı ve sivil toplum kuruluşları ile Bayırbucak Türkmenleri ve Suriyeli Müslüman kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlatmasının ardından bir yardım kampanyası da Ak Parti İlçe Teşkilatı başlattı.
Ak Parti Fatsa İlçe teşkilatı başlatılan yardım kampanyası ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Cemal Paşalıoğlu, Ak Parti Sosyal Politikalar Başkanı Mustafa Halıcı ve partililer de hazır bulundular.
Basın toplantısında ilk konuşmayı yapan Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, “Dün Fatsa Belediye Başkanlığımız ve Kaymakamlığımızın nezdinde sivil toplum kuruluşları ile birlikte bir yardım kampanyası düzenlenmişti. Bu yardım kampanyası ay sonunda bitecek, o yardım kampanyası un ve paket halinde bir kampanya olacaktır. Biz inşallah ona da destek vereceğiz ama bizim geçtiğimiz hafta Başbakanımız Profesör Doktor Sayın Ahmet Davutoğlu’nun talimatı ile birlikte tüm Türkiye'de tüm teşkilatlarımızda il başkanlıklarında ve ilçe teşkilatlarında Bayırbucak Türkmenleri ile ilgili yardım kampanyası başlatıldı. Bu yardım kampanyamız Ocak ayının 11 itibariyle başladı ayın 21’i itibariyle İnşallah sona erecek. Bayırbucak 1918 yılında Ankara Fransa anlaşması sonucunda Hatay'ın da içinde bulunduğu Türkmen kardeşlerimizin olduğu bir yerdir ama 1939 yılında Hatay’ın tekrar ana vatanımıza bağlanması ile birlikte orada Türkmenler ve Bayırbucak dediğimiz bizim orada Suriye'deki Türkmen kardeşlerimizin bulunduğu Hatay'ın güneyinde kalan bir yer. Oradaki insanlar bizim kardeşlerimiz, oradaki insanlar bizim ecdadımız. Onlar bugün Rusya ve Suriye'nin çatışması içindeler. Bizim yardımlarımızı onların çok büyük ihtiyacı var ve aynı zamanda dualarımıza da çok büyük ihtiyaçları var. Bizim de bu konuda sayın Başbakanımızın da talimatı ile bir yardım kampanyası düzenliyoruz. Bu yardım kampanyasına biz ilçe teşkilatımız vasıtasıyla gerçekleştireceğiz. Kış ayı olması nedeniyle battaniye ve bot bunlar en önemli ihtiyaçlar ama gıda olarak da özellikle çocuklar için çocuk bezi mama ve giysi yardımı gerekiyor. Bu yardımları biz ilçe binamızda kabul edeceğiz ve inşallah yerine hayırlısı ile ulaştıracağız. İnşallah Allah yardımlarınızı kabul etsin, yardımlarınızı hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“BELEDİYEMİZ VE PARTİ TEŞKİLATIMIZIN YAPTIĞI KAMPANYA BİRBİRİNİ TAMAMLAYICIDIR”
Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan yapılacak yardımın sadaka niyeti ile yapılacak bir yardım kampanyası olduğunu ifade ederek, “İnşallah Rabbim hayırlı eyler. Dün benzeri bir kampanyayı kamuoyu ile paylaşmıştık. Fatsa Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma Başkanlığımız ile Fatsa Belediyesi olarak bizler de organizasyon yaparak Fatsa ilçemizdeki tüm sivil toplum örgütlerini katarak bir büyük kampanya başlatmıştık. Kampanya ile parti teşkilatımızın kampanyası asla birbirini baltalayıcı değil tam aksine birbirini tamamlayacak bir kampanya. O manada çok isabet oldu. Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere bütün parti teşkilatlarımızı yürekten kutluyorum. Bizler teşkilat mensubu olarak bizlerde bu kampanyanın her daim içerisinde olacağız ve destekçisi olacağız. Akşam başımızı yastığa koyduğumuzda rahat yaşamadığımız günleri yaşıyoruz. Sebebi her ne olursa olsun sonuçta orada ciddi bir mağduriyet yaşanıyor. Başta Bayırbucak Türkmeni kardeşlerimiz olmak üzere Suriye'deki bütün Müslüman kardeşlerimiz olmak üzere, kardeşlerimiz diyoruz Allah için kardeşiz o sebeple dünyanın neresinde olursa olsun bir Müslümanın çekmiş olduğu ızdıraptan sıkıntıdan hepimiz mes’ulüz.” Dedi.

“MAZLUM VE MASUM İNSANLARA YARDIM ETMEK DE BİZİM ÖNCELİKLİ DİNİ BİR GÖREVİMİZDİR”
Belediyelerin görevinin sadece yol yapmak ve su yapmak olmadığını belirten Belediye Başkanımız Hüseyin Anlaya “Tabii bunlar bizim asli işimiz ama insani olarak da sıkıntı ne olursa olsun, sıkıntıya düşmüş nerede bir mazlum ve masum varsa ona yardım etmek de bizim öncelikli dini bir görevimiz ve vecibemiz. Rabbim bize soracak onlar için ne yaptın diye? oruç tuttuk namaz kıldık diyeceğiz, Hayır onu kendiniz için yaptınız Müslümanlar için ne yaptınız diye sorduğunda verebilecek cevabınız olsun. O vesileyle oradaki ihtiyaç sahiplerine mutlaka az veya çok bir şeyler göndermek zorundayız. Bu bir zorunluluk. Bugün en fazla sıkıntı çeken yerlerden bir tanesi Suriyeli Bayırbucak kardeşlerimizin olduğu yerler sadece Bayırbucak Türkmenleri değil Suriye'deki bütün Müslüman kardeşlerimiz için bu yardım kampanyasını yapıyoruz. İnşallah bu kampanyada iyi bir yardım toplanır. Belediye ve sivil toplum örgütleri olarak yapmış olduğumuz yardım kampanyası ile bu kampanya birbirini bütünlüyor. Belediye ve sivil toplum örgütleri olarak bizim yapmış olduğumuz kampanya tamamen nakit yardım üzerinedir. Yani nakit yardım yapmak isteyen herkes Ziraat Bankası hesabına para yatıracak. Biz o nakitin neticesinde kamuoyu ile paylaşarak alacağız ve çocuk paketi hazırlayacağız ama asla giyim yardımına girmiyoruz. Parti teşkilatımızın kampanyası giyim kısmını da tamamlayacak. Burada giyim yardımı ağırlık vermek daha da isabet olacak. Arkadaşlar sadece söylemek ve dinlemekle kalmayalım. Bu bir fırsattır, bu imkan bir daha kapınıza gelmez. Bugün ciddi manada bir kampanya var. Allah rızası için lütfen bu kampanyaya gerçekten destek verelim. Herkes etrafına bu kampanyayı duyursun ve etrafında yardım istesin, Allah için isteyelim. İnsanın kendisi için bir şey istemesi çok zor. Ben inanıyorum ki çok insan bu yardıma destek verecek. Bir söz var ya az veren candan çok veren maldan diye o yüzden canınızdan verin ki daha değerli olsun hatta ve hatta en çok sevdiğimizden verelim ki daha makbul olsun. Bu bir sadaka, hadisi şeriftir; az sadaka çok belayı giderir. Bu yardımların hepsi tırlarla gidecek, o yardım tırlarını gördüğümüzde o duygu ile beraber o güzelliği yaşayalım ve örnek olalım.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.