2. PİLAV GÜNÜ YAPILDI!
21.05.2007


Fatsa Belediyesi geçen yıl 1.sini yaptığı geleneksel pilav gününün 2.sini 20 Mayıs 2007 Pazar günü Sahilde gerçekleştirdi. Yaklaşık 2000 kişiye Belediye tarafından Pilav üstü et kavurma ve ayran ikramı yapıldı.

Vatandaşlara ikramı ilk olarak Fatsa Kaymakamı M. Selman YURDAER, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem AKTEPE ve Bülent YÜCETEPE yaptılar. Program İlk olarak Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehteran takımı gösterileriyle başladı. Vatandaşlar Mehter Takımını beğeniyle izlediler.

Daha sonra Kaymakam YURDAER, Fatsa Belediyesini bu etkinliğinde dolayı kutluyorum. Geçen yıl 1.si yapılan Pilav gününün sürdürülmesinin ilçe açısından oldukça iyi oldu. Belediyemiz bu tür etkinliklere ağırlık veriyor bende başta Belediye Başkanımız Hüseyin ANLAYAN olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum dedi.

Başkan yardımcısı Muharrem AKTEPE de 20 Mayıs`ta Fatsa ilçemize merkez dışından çok misafirler geliyor bizlerde onlara ikramımız olsun diye ücretsiz ikramda bulunuyoruz bundan sonraki yıllarda da bu etkinliğimizi devam ettireceğiz dedi.

Başkan Yardımcısı Bülent YÜCETEPE`de biz Fatsa`lılar olarak çocukluğumuzdan beri 20 Mayısları kutlarız. Ama bizim çocukluğumuzda Pilav günü gibi etkinlikler yoktu. Fatsa ilçesinde ilk olarak böyle bir etkinlik yapmak bizlere nasip oldu. 20 Mayısta Fatsa sahili dolup taşıyor Belediyemizin ücretsiz yemek dağıtması da birçok vatandaşımızı ekonomik anlamda rahatlatıyor. Bu konuda Başkanımız Hüseyin Anlayanı da tebrik etmeden geçemeyiz. Çünkü Başkan Fatsa`da ilkleri başlattı ve devam ettiriyor dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.