ZAFER COŞKUSU MEYDANA SIĞMADI
31.03.2014

ÇOK DAHA BÜYÜK HİZMET VE PROJELER BİZLERİ BEKLİYOR
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, 'Ustalık Dönemi' diye nitelediği 3. dönem de aday olduğu Fatsa Belediye Başkanlığını kazanarak, üs üste 3 dönem Fatsa Belediye Başkanlığı kazanan ilk isim olarak Fatsa tarihine geçti.
Zaferini, Fatsa Cumhuriyet Meydanı'nda kendisini bekleyen Fatsa halkıyla kutlayan Başkan Anlayan'a AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen ve AK Parti Eski Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa eşlik etti.
Meydanda soğuk havaya aldırmadan bekleyen binlerce Fatsalı vatandaşa seslenen Anlayan: "Son sözü siz sandıkta söylediniz, bu zafer hepimizin" diye konuştu.

"SÖZÜMÜZÜ TUTTUK, SÖZÜNÜZÜ TUTTUNUZ"
Meydanda otobüsün üstünden il konuşmayı yapan AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, "Ordu'da 20'de 20 yaparak Başbakanımıza verdiğimiz sözü tutmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz" dedi. Sözen; "Sizler ve bizler söz verdik ve dedik ki, '30 Mart akşamında rabbimiz nasip ederse sizlerle bu coşkuyu Cumhuriyet Meydanı'nda sizlerle kutlayacağız.' Rabbimize hamdolsun ki buradayız. Sözümüzü tuttuk, sözünüzü tuttunuz. İki coşkuyu birden yaşıyoruz. Hem Büyükşehri almanın, hem de 20'de 20 yapmanın coşkusunu yaşıyoruz. Ayrıca Fatsa'da üçüncü dönemimizi de sizlerle birlikte kutluyoruz. Başkanımız Hüseyin Anlayan'a ustalık dönemini kazandırdınız, hepinizden Allah razı olsun. Fatsa'dan uzun adama, eğilmeyen adama selam göndereceğiz dedik, selamı hep birlikte gönderiyoruz, sağ olun var olun" diye konuştu.

"ZAFERİMİZ HAYIRLI OLSUN"
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan konuşmasına selamlamayla başlarken, havai fişek gösterileri de başladı. Havai fişeklerle birlikte meydandaki coşkuda artarken konuşan Başkan Anlayan: "Bu birlikteliğimiz ve heyecanımız AK Parti çatısı altında 12 sene önce hep beraber başladı. 10 senedir Belediye Başkanı olarak sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Rabbime şükürler olsun ki ustalık döneminde de sizlerle birlikte hizmete devam etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sonuçların Fatsa'mızla birlikte Büyükşehirimize ve tüm ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeğinizden ve gayretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Yeni bir yola yine hep birlikte çıkıyoruz. Ustalık döneminde 10 yıllık birikim ve tecrübelerimizle üzerimize daha ağır bir sorumluluk aldığımızın farkındayız" dedi.

"GEÇMİŞE SÜNGER ÇEKECEĞİZ"
Çok daha büyük hizmetlerle ustalık döneminin sorumluluğunun altından Fatsalılarla birlikte hep beraber kalkacaklarını kaydeden Anlayan, "10 yıldır sizleri mahcup etmemek ve kendimiz mahcup olmamak için çalıştık. Bir defa daha birlik beraberliğimizi ve gücümüzü sandıklarda gösterdiniz. Bize destek veren tüm Fatsalı hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde, ayrım yapmadan herkesin belediye başkanı olacağız. Geriye bir sünger çektik, artık önümüze bakacağız. Geride sadece yaptıklarımız ve kardeşliğimize bakacağız. Artık aynı kardeşlik ve beraberlikle önümüze bakacağız. Biliyoruz ki çok daha büyük hizmet ve projeler bizleri bekliyor. Fatsa'mız ve Ordu'muz bizlerden çok daha fazla şeyler bekliyor. Dostlarım söylenecek çok söz var ancak sözün özü bugün sandıkta söylendi, bugün son sözü siz söylediniz, hayırlı uğurlu olsun. Başbakanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve milletvekillerimiz başta olmak üzere, teşkilatlarımızla birlikte ama bilhassa bize destek veren, güvenen, inanan tüm Fatsalı hemşerilerimizle birlikte çalışacağız. Rabbim bizleri mahcup etmesin. Hayırlı, uğurlu olsun" şeklinde konuştu. Anlayan'ın konuşması tezahüratlar ve alkışlar dolayısıyla sık sık kesildi.

"ORDULULAR KENDİ İRADESİNE SAHİP ÇIKTI"
Anlayan'ın ardından konuşma yapan Ak Parti 23.Dönem Milletvekili Eyüp Fatsa ise, "Zaferimiz kutlu olsun. Bir büyük demokratik yarışı, büyük bir olgunluk içerisinde zaferle taçlandırdınız. Sizleri tebrik ediyorum" dedi.
Orduluların kendi iradesine sahip çıktığını vurgulayan Eyüp Fatsa, "Türkiye kabına sığmıyor. Türkiye'yi bir heyecan dalgası sardı. Ordu buna paralel olarak, büyük bir heyecan yaşıyor. AK Parti Belediye başkan Adayları ancak birbirleriyle yarışıyor demiştim. Bu yarış büyük bir zaferle neticelendi. Ordu 20'de 20 yaparak, AK belediyecilikle, AK hizmetlerle buluştu. Orduluları tebrik ediyorum, bir kez daha sağduyu ve iradesini sandığa yansıttı. Bir kez daha kendi iradesine el uzatanları boşa çıkardı. Değerli dostlar heyecanımız daha bitmedi. Yapacağımız çok işler var. Her başarı, yeni sorumlulukları da beraberinde getirir. Belediye başkanımız, kardeşim Hüseyin Anlayan ve teşkilatlarımız ile onları bu zaferde, bu yolculukta yalnız bırakmayan siz değerli Fatsalı hemşerilerim, en güzel günler önümüzdedir. Hep beraber yapacağız. Dün beraberdik, bugün de beraberiz, yarın yine beraber olacağız" şeklinde ifadelerde bulundu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.