YÜZBİN NÜFUSLU BİR İLÇEDE YAŞAMAK İSTİYORUZ
16.11.2009

Fatsa ilçesinde şuanda gündem olacak tek konu Nüfus Meselesi. Geçtiğimiz haftalarda Fatsa Belediye ve Fatsa Kaymalığı Önderliğinde bir toplantı düzenlendi. Bu toplantıya Fatsa`nın karar mekanizması olan Siyasi partiler, Oda ve Dernek Başkanları, Protokol üyeleri ve Basın mensupları katıldılar.

Toplantıda Fatsa`nın Nüfus meselesi masaya yatırıldı. Fatsa Belediyesi İlçe ye hizmet getirilmesi anlamında Nüfus meselesini şuan da tüm hizmetlerin önüne almış durumda. Bu konuda da haklı bizce, yapılan değerlendirmede 23.500 su abonesi olan bir ilçe de Nüfusun en az 80.000 olması gerekiyor. Ama maalesef Fatsa kan kaybeder gibi Nüfus kaybediyor. Peki, nerede bu Nüfuslar, İnsanlar burada ama resmiyette, ya köyde, ya Beldede ya da başka bir ilçede. Ama artık ciddi adımlar atılmaya başlanıldı. Böylede olması gerekiyor.

Hizmeti nerede alıyorsan Nüfusunda orada olacak. Bu Şehir de yaşayıp Nüfusun başka bir yerde ise, bizim hakkımızı gasp ediyorsun yani çalıyorsun. Bir nevi hizmet Hırsızı oluyorsun. Kimse gücenmesin alınmasın, Kimse bizim hakkımızı yemesin.

Fatsa Belediyesi bir ekip kurdu, bu ekip kapı kapı dolaşıyor ve evlerdeki Nüfusları tespit ediyor. Evet, bir çok yerde yazılmayan ve ikametgahı başak bir yerde çıkan vatandaşlarla karşılaşılıyor. Geçen yıl Fatsa`nın bu kaçan Nüfus tan zararı ortalama 2 Trilyon Lira. Bu para kimin hakkı tabiî ki Hizmet alacak olan bizlerin. Ama bizim paramızı çalan yine içimizdeki insanlar. Kimseden yanlış beyan istemiyoruz diyen Fatsa Belediyesi, sadece yaşadığınız şehirde yazılın ve ikametgahınızı oturduğunuz eve alın.

15 Aralık 2009 yılında Fatsa`nın Nüfusu yeniden güncellenecek. Önümüzde tam 1 ay lık bir süre bulunmakta. Artık bu Belediye meselesi olmaktan çıktı. Bu hepimizin meselesi oldu. Yarın çocuklarımıza küçük, hizmetleri eksik, alt yapısı, yolu, suyu, çöpü alınmayan bir kötü ilçe bırakmak istemiyorsak elimizi vicdanımıza koyalım ve Nüfusumuzu yaşadığımız şehre alalım. Peki, Nüfusumuzu yinede almadık, sonuç ne olacak. Bizim hakkımızı gasp edenler yine bu ilçede elini kolunu sallayarak, suyundan, yolundan, kanalizasyonu diğer hizmetlerden yine yararlanacak mı? Yok mu bu insanlara bir yaptırım.

Artık oda olacak, söyleyin burada yazılmayan eş dost ve komşularınıza, şuanda Belediye`den 20 kişilik bir ekip kapı kapı geziyor. Yazılmayanları tespit ediyor. 15 Aralıktan sonra bu listeler Nüfus Müdürlüğüne gidilerek güncellenecek.

5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri kanunun 68. maddesi gereğince tüm uyarılara rağmen kasıtlı olarak, eksik bilgi verenler, Belediye sınırları içinde yani Fatsa`da oturup ta başka yerde Nüfusu olanlar hakkında Nüfus Müdürlüğünce kişi başına 646,00 TL. Ceza uygulanacaktır. Örneğin Fatsa`da yaşayıp ta Nüfusu bir Köyde yada Beldede bulunan 4 kişilik bir ailenin ödeyeceği para 2.584.00 TL.dir. Bunda her hangi bir indirim söz konusu da değildir. Ne ceza yiyin nede hizmetlerimizi baltalamayın. Yaşadığınız bu güzel Karadeniz güzel incisi ve her geçen gün hızla büyüyen Fatsa`mıza sahip çıkalım. Yoksa gelecekte çocuklarımız bizlerden hesap sorarlar.

Modern ve çağdaş bir İlçede, hizmetleri tam olan bir Fatsa`da yaşamak için son kez daha hatırlatıyoruz. 15 Aralığa kadar, ikametgahınızı muhakkak Fatsa`ya alınız. Unutmayalım Fatsa bizim hepimizin.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.