YÜKSEK ÖĞRENİM YURDU START ALDI
08.10.2011

Fatsa ilçesine yapılacak olan Yüksek Öğrenim yurdu Start aldı. Yurt inşaatı alanına giden Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, yetkililerden bilgiler aldı.

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan, yurt inşaatı ile ilgili kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İlçemize Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan 500 kişilik Yurt inşaatı Start almıştır. Yapım süresi 400 gün olarak belirlenen bu yurdun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Başkan Anlayan yaptığı açıklamada, Fatsa İlçemizde merakla ve heyecanla beklenen 250 Kız ve 250 Erkek olmak üzere toplam 500 kişilik Yurt inşaatının başlaması bizleri de heyecanlandırdı, çünkü Fatsa’mızda bulunan Yüksek Öğrenim kurumlarında Öğrenim gören Öğrenci sayıları her geçen yıl hızla artıyor. Buda acil bir ihtiyaçtı çözümlenmesi çok güzel oldu.

Yurdun başlamasında gerekli takibi yapan ve emeği olan, Bölgemize yapılan her yatırımı da yakından takip eden İçişleri Bakanımız ve aynı zamanda Ordu Milletvekilimiz olan Sayın İdris Naim Şahin Beye şahsım ve tüm Fatsalı hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum.Fatsa’ya gelen yatırımlarda çok hassas davranan ve Fatsa konusunda yapılan çalışmaları Ankara´da yakından takip eden Milletvekilimiz Sayın İhsan Şener Beye de teşekkürlerimi sunuyorum. Ordu Milletvekillerimiz, Mustafa Hamarat, Fatihan Ünal ve Harun Çakır Beye de Fatsa konusunda çok hassas davranıyorlar, ilçeye gelecek her hizmete de bizlerin yanında bulunuyorlar onlara da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Yine yurdun daha önce yatırım programına alınmasında katkısı olan eski Milletvekilimiz Eyüp Fatsa Beye de teşekkür ediyoruz.

Yurt inşaatımız toplamda 10.000 m²´lik alana yapılıyor ve çok lüks odalara sahip bir proje, artık Hükümetimiz eskisi gibi klasik projeler değil her Bölgeye ayrı bir Proje uyguluyor. Fatsa Yüksek Öğrenim Yurdu Standardı çok yüksek olan bir proje 5 yıldızlı otel gibide diyebiliriz. Ayrıca soysal donatı alanları da çok geniş bir proje kısacası Fatsa’ya yakışır bir proje olmuş emeği geçen herkese bir kez daha çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki öğretim döneminde bu 500 kişilik yurdumuz hizmete girecektir dedi.

Başkan Anlayan ayrıca, Fatsa’mızda yerel hizmetlerin yanı sıra merkezi hükümetle de büyük yatırımlar yapılıyor. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılan 500 kişilik Öğrenci Yurdu bunun somut bir göstergesidir. Bunun yanı sıra önümüzdeki günlerde Dolunay İlköğretim Okulumuz Start alacak, bunun yanında yine, yeni Devlet Hastanesinin proje çalışmaları son aşmaya gelmiş olup ihaleye çıkılacak. Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, yatırımlarımız İlçemize ve Bölgemize zenginlik katıyor bu yatırımlar devasal yatırımlardır açıklamasında bulundu.

Başkan Anlayan görüldüğü gibi Fatsa İlçesi büyük yatırımlar anlamında da çalışmalarına ara vermiyor ve hükümetten tam destek alıyor, buda tabiî ki Başbakan, Bakanlar ve Vekillerin desteğiyle oluyor. Fatsa ve Bölgemiz bu konuda çok şanslı. Türkiye’nin en önemli Bakanlıklarının başında yer alan İçişleri Bakanımız İdris Naim Şahin Bey, Dolunay İlköğretim Okulu, Yeni Hastane projesi gibi birçok projemizi de yakından takip ediyor ve bizlere destek veriyor. Yine Fatsa’mıza ve Bölgemize gelen yatırımlara destek olan Başta Milletvekilimiz İhsan Şener Bey olmak üzere, diğer Ordu Milletvekillerimize de bir kez daha teşekkür ediyor ve Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan´ın dediği gibi Durmak Yok Hizmete devam diyoruz dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.