YEŞİL FATSA ADINI KORUYOR
13.04.2012

Fatsa Belediyesi özellikle sahil karayolunda yaptığı yeşillendirme çalışması ile Karadeniz de bir ilki yapıyor. Fatsa'nın adı geçmişten günümüze "YEŞİL FATSA" diye adlandırılıyordu. Son yıllarda Sahil karayolu orta refüjü ve yürüyüş yollarında yapılan yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmaları ile Fatsa sahili tekrar yıllar öncesi gibi yeşile büründü.

Yapılan bu uygulamanın Karedeniz de pek olmadığı gözlemlenirken Fatsa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park Bahçeler Ekipleri tarafından kendi seralarında yetiştirdikleri bir çok bitki sahil düzenlemesinde kullanılıyor. Bu bitkiler sayesinde Fatsa ilçesi "Yeşil Fatsa" adını tekrar gündeme getiriyor. Arka ilçelerden gelen vatandaşlar; "Fatsa sahili yeşillendikçe ilçeye daha da bir güzellik gelmeye başladı. Fatsa gerçekten Bölgemizin incisi gibi. Bu çalışmayı yapan belediye ekiplerini kutluyoruz" diye konuşuyorlar.

Ayrıca geçtiğimiz yıllarda sahil kenarına dikilen 1000 adet Top Akasyalar da büyümeye başladı. Böylelikle yeni dikilen hercai menekşelerle birlikte bir bütünlük sağlıyor.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.