YEREL YÖNETİMLER BAŞKANLIĞI PROJE YARIŞMASINDA FATSA DERECE YAPTI
27.03.2013

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu çerçevesinde bir proje yarışması düzenledi. Yarışmaya Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı projesiyle katılan Belediyemiz 115 Belediye arasında ilk 10´a girdi.

Çağdaş Şehircilik ve hizmet siyaseti anlayışının gereği olarak; sosyal bağları güçlü, kültürel hayatı canlı, fiziki yapısı kaliteli, doğal çevreyi koruyan, yerel ekonomiyi destekleyen, her yaş grubunun taleplerini ve ihtiyacını karşılayan, erişebilir Şehirlerin oluşmasına katkıda bulunması umulan proje yarışmasında ilk ona giren Kültür Sarayı projesini değerlendiren Başkan Hüseyin Anlayan; Bugün Kültür Sarayımız açılalı tam 666 gün, yani tam 22 ay oldu. Bu sürede Kültür Sarayında toplam 719 program gerçekleştirildi. Bu çok ciddi bir rakam. Bölgemizde bu tip yerlerde bu kadar yoğun program yapılan bir yerin olduğunu kesinlikle düşünmüyorum dedi.

AK Parti tarafından düzenlenen, Proje yarışmasına Büyükşehir, İl ve İlçe Belediyeleri katılırken. İlçe bazında toplam 115 proje yarıştı. Bu projeleri akademisyenler, mimar, mühendis ve doktorlar değerlendirdi. Bu değerlendirmede 115 proje 10 kadar elendi. İlk onda bulunan projeler Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beye sunulacak. Başbakan da bu ilk 10´dan ilk 3 projeyi seçecek. İnşallah ilk 3´e gireriz. Giremesek te ilk ona girmek bizim için onurdur.

Başbakanımız bizim Kültür merkezimizi yakından görecektir. Bu konuda bizlere destek veren siyasilerimize ve hemşehrilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum dedi.

Yarışma projeleri 30-31 Mart 2013 tarihlerinde düzenlenecek AK PARTİ 4. YEREL YÖNETİMLER SEMPOZYUMU süresince, Ankara Rixos Otel (Atatürk Bulvarı/Ankara) Sergi Salonunda sergilenecektir. Sergi süresince, sergilenen her proje için, ilgili kurum yetkilisi bir kişi hazır bulunacak. Ödül töreni, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensip ve teşrifleriyle, Sempozyumun ilk günü, Proje Sergisi açılışı öncesi yapılacaktır. Ödüller Büyükşehir Belediyeleri, İl Belediyeleri, Büyükşehir İlçe Belediyeleri, İlçe Belediyeleri, Belde Belediyeleri Başkanlıkları ve İl Genel Meclisi Başkanlıkları olmak üzere 6 ayrı kategoride belirlenecek; Birincilik, İkincilik ve Üçüncülük dereceleri ile, uygun görülmesi halinde ve ihtiyaç duyulan sayıda Mansiyon şeklide takdim edilecektir.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.