“YENİ UFUKLAR İÇİN GENÇLERE KAPIMIZ DAİMA AÇIK”
28.12.2021

 4. KARİYER GÜNLERİ BULUŞMASI CAHİT ZARİFOĞLU’NDA GERÇEKLEŞTİ.

 “BAŞARININ SIRRI FARKLI OLMAK. FARKLI OLAN KAZANIR”

Kariyer günleri buluşmasında hayat tecrübelerinden örnekler sunarak, öğrencilere kariyerleriyle ilgili öğütlerde bulunan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  “Yeni ufuklar için gençlerimize kapımız daima açık” dedi.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” programının 4. Buluşmasını Cahit Zarioğlu Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdi.

Okul Müdürü Yüksel Acar ve öğretmenlerin bulunduğu konferans salonunda öğrencilerle Kariyer Günleri programı vesilesiyle bir araya gelen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, hayat hikayesini, çocukluk ve gençlik yıllarını, eğitim hayatını, ziraat odası ve belediye başkanlığı dönemindeki serüveni ve başarı öyküsünü öğrencilerle paylaştı.

“GENÇLİK VE ÜNİVERSİTE YILLARI, ZİRAAT ODASI BAŞKANLIĞINDAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI SERÜVENİ.”

 Hedeflere odaklanarak sabır, gayret ve azimli çalışmayla mutlak başarıya ulaşabileceğini söyleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, lise dönemi, hayali olan üniversiteyi, üniversite tercih dönemini, tercih ettiği üniversite ile birlikte hayatına nasıl bir yön verdiğini, ziraat odası başkanlığından belediye başkanlığı sürecine kadar yaşadığı önemli hatıraları gençlere aktardı.

“ÜNİVERSİTE YILLARIM HAYATIMIN KIRILMA NOKTASI OLDU”

 “Türkiye’nin sizin gibi azimli ve geleceğin umudu olacak gençlere ihtiyacı var diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem  Kibar, “Hayatımın kırılma noktasıdır üniversite yıllarım. Gerçek yaşamla yüzleşme dönemi diyebilirsiniz.  Bizim dönemimizde üniversite mezunu olmak bir kriterdi. Şu an her ilde üniversite ve fakülteler var. Herkesin üniversite mezunu olduğu dönemdeyiz. Üniversite mezunu olmak yetmiyor. Hayatta başarının iki sırrı var. Farklı olan ve hazır olan kazanır. Şimdi daha donanımlı olmak zorundasınız. İyi derecede en az bir yabancı dil bilmeniz gerekiyor. İkinci bir yabancı dil bilmeni sizi bir adım daha öteye ayırıcı bir özellikle ileriye taşır. Beni ilgiyle ve dikkatle dinlerken sizin gözünüzdeki ışıktan anlıyorum. Siz başarıya inanmış gençlersiniz. Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi, Fatsa’nın en başarılı iki okuldan bir tanesi.  Sizlerin başarısı Fatsa’mızın başarısı olacak. Fatsa sizin başarınızla gurur duyacaktır. “dedi.

FATSA GENÇ DOSTU BELEDİYE

 Gençlere önem veren bir belediyecilik anlayışı ile hizmet ürettiklerini, ağırlıklı olarak genç dostu belediyecilik anlayışı ile çalışmalarına şekil verdiklerini ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Gençler için tesisleşme ve sosyalleşme yönünde önemli adımlar attıklarını gençlik için sosyal ve kültürel hizmetlerin yanında fiziki anlamda yatırımı projeleri için de önemli adımlar attıklarını kaydetti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.