YENİ PAZAR YERİ YER TESPİTİ ÇALIŞMALARI SON AŞAMAYA GELDİ
29.05.2013

Fatsa Pazarcılar Derneği Başkanı Kemal Çatalkaya ve yönetim, Başkan Anlayan’ı Makamında ziyaret ederek yeni pazar yeri yer tespiti için aldıkları kararı Başkan Anlayan ile paylaştılar.

Pazarcılar olarak toplandıklarını ve belli bir karar verdiklerini dile getiren Pazarcılar Derneği Başkanı Kemal Çatalkaya; “Şuan da bizim bağlantımız tek umudumuz Başkanımız bize yardımcı olması için değerli Başkanımızın yanına ziyarete geldik. Bize fırsat verdiği için başkanıma çok teşekkür ediyorum”dedi.

Bir çok kez pazarcılar ile sohbet etme imkanı olduğunu dile getiren Başkan Anlayan; “ Pazarcılarımı ile Pazarcılar Derneğinde talepleri olan yeni Pazar yeri projesini pazarcılarımızla paylaşmıştık. Daha önceki talepleri ve istekleri doğrultusunda hazırlamış olduğumuz projeyi kendileri ile paylaşarak projenin istedikleri alanda ne kadar hizmet verebileceğini ve zorluklarınızda anlatmıştık. Pazarcılarımız için bir proje çalışması yaptık fakat pazarcılarımızın sayısı ve işgal ettikleri alan itibariyle talep ettikleri alanının yetmediğini ve alternatifler üretilmesi gerektiğini kendilerine söylemiştim. Arkadaşlar kararları bizler ile paylaşacaklar. Biz yine de ikinci bir alternatif olarak alan çalışması için bizde bir hazırlık yaptık. İnşallah hep birlikte orta bir nokta da buluşabilirsek. Hepimizin mutabakata varabileceği ve onlarında ihtiyacına cevap verebileceği bir işe başlayacağız” dedi.

Bu zamana kadar ki süreç hepsine yetebilecek bir alanda orta nokta da uzlaşamadığımız veya karara varamadığımız için bu zamana kadar geldi diyen Başkan Anlayan; “Biz pazarcılarımızı en azından yağmurdan koruyacak, kardan kıştan koruyacak bir kapalı alan yapmanın derdindeyiz. Fakat ilk göreve geldiğimizde önceliğimiz Pazar yerinden ziyade mevcut alanı çamurdan tozdan kurtarmaktı. Çok şükür şuan pazartesi kurulan Fatsa’mızın en büyük pazarının bulunduğu alanı gerek parke gerek asfalt olarak en azından çamurdan, tozundan kurtardık. Şimdi olay hepsini bir çatı altında toplayacak, yağmurdan kardan da koruyacak bir Pazar yeri projesi tabi onun aynı alanda olma şansı yok daha büyük bir alan lazım. Sadece giyimciler değil bütün diğer alandaki pazarcılarımızın da talepleri bizim için önemli. Umuyorum olumlu bir noktaya geliyoruz. En kısa zamanda pazarcılarımıza ve vatandaşlarımıza güzel haberleri vereceğiz inşallah. Umarım bu sene son kararı vererek kazmayı vuracağız inşallah”dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.