YENİ HASTANE İNŞAATI YAPILACAK ALANIN İSTİMLAKI İÇİN 4 TRİLYON GELDİ
02.01.2012

Yeni Fatsa Devlet Hastanesi yapılacak alan için Maliye Bakanlığından 4 Trilyonluk kamulaştırma parası ilimize geldi. Bu paranın hızlı bir şekilde gelmesini sağlayan İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin Beye Fatsa´lılar adına çok teşekkür ediyoruz.


Fatsa´da yeni Devlet Hastanesi kısa sürede hayata geçecektir diyen Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan kamuoyunu şu açıklamayı yaptı. Bundan 15 gün önce İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin Bey ve Milletvekilimiz İhsan Şener Bey Fatsa’ya gelmiş ve yeni yapılacak olan Hastane inşaatının, mevcut Hastanenin hemen yanındaki alana yapılması konusunda incelemelerde bulunmuş ve burada yapılmasına karar verilmişti.

Bu karardan sonra Hastane konusu İlçemizde hız kazanmış oldu. Sağlık Bakanlığı da bu alan içersine yapılmasını uygun görmüş ve karar vermişti. Bizlerde burada Yeni Hastane yapılması için Belediye meclisini olağanüstü toplayıp, mevcut Hastane hizmet alanımıza ilave olarak 12 dönümlük yeni kamulaştırılan alanı da dahil ederek Sağlık hizmet alanını genişletmiş olduk. 4 Trilyon, bu yeni eklenen 12 dönümlük Hastane alanı için gönderildi. Bu kararı aldık ve arsayı Hastane alanı olarak tahsis ettik. Toplam 12 dönümlük alan yeni Hastane binamız için onaylanmış oldu.

Tabi bu alan içersinde şahıs yerleri de bulunmakta idi, buralarında kamulaştırılması konusunda gerekli hazırlıklar yapıldı, bilirkişi komisyonu oluşturuldu ve yer sahiplerinin de büyük desteğiyle bu alan Hastane inşaatı için tahsis edilmiş oldu. Burada yeri olan yer sahiplerine yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum, ayrıca yine bu alanın Hastane olması konusunda geçmiş de büyük destekleri olan Merhum Aslan Aydınlık amcamızı da anmadan geçemeyeceğim dedi.

Anlayan ayrıca son bir gelişmeyi de siz Basın mensupları ile paylaşmak istiyorum, buradaki yerlerin kamulaştırılması için 4 Trilyon para nakit olarak ilçemize gönderilmiştir. Buda Hastane inşaatımızın hızlanması konusunda büyük bir müjdedir. Bu müjdeyi Sayın Bakanımız İdris Naim Şahin Bey bizlere vermişlerdir. İnşallah yer sahiplerine kısa sürede ödemeler yapılacak ve Tapular tescil edilecektir. Hizmetler mevcut Hastanemizde devam ederken, yeni Hastane inşaatı da başlamış olacak, İnşaat tamamlanınca eski hastane yıkılarak, Yeni Hastanenin bahçesi ve yeşil alanları olacak.

Bu aşamaya gelinceye kadar biraz zaman kaybı oldu diyen Başkan Anlayan, İnşallah Sayın Bakanımızın da desteği ile bu açığı inşaat ve imalat sürecinde kapatmayı düşünüyoruz.

Ben bir kez daha bu aşamaya gelinmesinde emeği olan, Başta mülkiyet sahiplerine, Başhekimimize, Ak parti İlçe Başkanımıza, Kaymakamlığımıza, İl Sağlık Müdürlüğümüze, Milletvekilimiz İhsan Şener Bey başata olmak üzere tüm Ak parti Ordu Milletvekillerimize ve en önemlisi de süreci hızlandıran ve bu konuyu yakından takip eden İçişleri Bakanımız Sayın idris Naim Şahin Beye bir kez daha teşekkür ediyor ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dedi.
Daha sonra söz alan Başhekim Davut Erişmiş, Sayın Başkanımız konuyu çok güzel anlattı, bende bu aşamaya kadar emeği olan, Yer sahiplerine, Kaymakamlığımıza, Sağlık İl Müdürlüğümüze, Vekilimiz İhsan Şener Beye ve özellikle İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin Beye çok teşekkür ediyorum. Bizleri için en önemli aşama, yerin kamulaştırılması konusu idi, Sayın Bakanımız 2 hafta içerisinde 4 trilyonu buraya gönderdi, İnşallah bundan sonra Hastane inşaatımız hız kazanacaktır dediler.

Ak parti İlçe Başkanı Fatih Sözen´de yaptığı açıklamada, Hastane konusu birkaç yıldır gündemimizdeydi, Sayın Bakanımızın büyük desteği ile bu süreç hız kazanmış oldu. Artık Hastane konusu İlçemizde çok konuşulan değil, yapımı başlanmış bir hizmet olarak gündem de olacaktır. Ben bu aşamaya kadar desteği olan herkese tek tek teşekkür etmek istiyorum. Başta yer sahiplerine, Başhekimimize, Kaymakamlığımıza, Belediyemize, İl Sağlık Müdürlüğümüze, Milletvekilimiz İhsan Şener Beye ve özellikle de İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin Beye tüm Fatsa´lılar adına çok teşekkür ediyorum. Sayın Bakanımız bundan sonra Fatsa çok konuşulacak ve hizmetler sürekli gündemde olacak demişti, ayrıca Sayın Bakanımızın bir sözü çok hoşuma gitmekte son olarak da bunu paylaşmak, istiyorum. Sayın Bakanımız her yol Fatsa’ya çıkıyor demişti. İşte yollar Fatsa’ya çıkmaya başladı, bu yatırımda İlçemize diğer yatırımlarımız gibi hayırlı olsun, bundan sonrada Fatsa’nın tüm sorunları tek tek çözülmeye devam edecektir. Bizler hizmet için geldik ve Fatsa’ya hizmet etmek bizlerin başlıca görevidir dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.