YENİ BULVAR YOLU CUMA GÜNÜ TRAFİĞE AÇILIYOR
16.01.2014

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan yeni meydan istikametinden şehir merkezine giriş yapılabilecek olan ve Cuma günü trafiğe açılacak olan yolun şehrimizi rahatlatacağını söyledi.
Bu akşam saatlerinde asfalt çizimi de son aşamaya gelen yolda incelemelerde bulunan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan burada yaptığı açıklamada, Fatsa’mızın yeni bir meydanla beraber aynı zamanda yeni bir şehir girişi kazandığını belirterek, “Yeni bir bulvarımız artık hizmete giriyor. 2 gün devam eden asfalt çalışmamız artık tamamlandı. Daha önce burada binaların istimlak çalışması yapılmıştı. Bu istimlak çalışmalarından sonra buranın altyapı çalışmaları tamamlandı. Hükümet Konağı’ nın önündeki meydan çalışması ile beraber buranın altyapı çalışması da devam ediyordu. Altyapı bittikten sonra sıcak asfalt dökümünü de tamamladık. Cuma günü itibari ile trafiğe açılmış olacak” dedi.

FATSA’MIZA HAYIRLI OLSUN”
Yeni yolun 14.5 metre genişliğinde çift geliş gidişli bulvar olduğunu ifade eden Başkanımız Anlayan, “Ortasına da refüj yaparak, yeşillendirerek çevre aydınlatmaları da yapılacak. Gerçekten Fatsa'ya en büyük caddelerinden birini kazandırdık. Tabi burada eski binaların yıkılması bu yolun açılması çok güzel ama bir defa daha ifade edeyim buranın bir özelliği Hükümet Konağı’nın önünden direk Hacı Hulusibaba caddesine, oradan da Orta Büyük Caminin bulunduğu bölgeye gidecek olması. Burası yeni bir şehir girişidir. Samsun güzergâhından gelen vatandaşlarımız belki Cumhuriyet Meydanını kullanmadan artık direk buradan giriş yapabilecekler ve rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilecekler. Bu manada şehrimiz rahatlamış ve nefes almış durumda. Bununla birlikte yine istimlak çalışmalarımız ve yol açma çalışmalarımız devam edecek. Farklı noktalarda ben bu yolumuzun Fatsa’mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Vatandaşlarımızın bu yolu kazasız belasız kullanmalarını diliyorum, hayırlı olsun” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.