YAZAR SUNAY AKIN FATSA’YA KONUK OLDU
20.03.2012

Gazeteci Yazar Sunay Akın Genç İş Adamları Derneği’nin davetlisi olarak geldiği ilçemizde "Çanakkale Zaferi Özel Gösteri" isimli konferansında izleyenleri mest etti.

FAGİAD tarafından Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda düzenlenen Çanakkale Zaferi Özel Gösterimine Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

Programın açılış konuşmasını Fatsa Genç İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Serkan Erdik yaptı. Başkan Erdik okuduğu Çanakkale şiirinin ardından programa katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı. Daha sonra sahneye gelen Gazeteci Yazar Sunay Akın yaklaşık 2.5 saat süren Çanakkale Zaferi Özel sunumuyla izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

Gazeteci Yazar Sunay Akın sunumu boyunca Ermeni soykırımını Türklerin yapmadığını, Osmanlı padişahlarının devlet yönetimindeki hassasiyetlerini, Çanakkale Savaşında düşman devletlerinin planlarının nasıl bozulduğunu, Avrupalıların kendi aydınlarına yaptığı baskı ve zulümleri, Avrupa’lıların Çanakkale Savaşında Mustafa Kemal Atatürk’e yenildik itiraflarını anlattı.

Sunum sonrası Gazeteci Yazar Sunay Akın’a FAGİAD tarafından hazırlanan şilt Ordu Valisi Orhan Düzgün tarafından takdim edildi. Gazeteci Sunay Akın Vali’nin verdiği çiçeği sunuma katılan Vali Düzgün’ün eşi Gül Düzgün’e hediye etti. Ordu Valisi Orhan Düzgün Fatsa’da Sunay Akın’ı görmekten çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Ben Sunay Akın ile çok eski bir dostum. Bundan sonra kendisini Ordu’da sık sık görmeyi arzu ediyoruz” dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.