YAZ ŞENLİĞİ BAŞARI İLE SONA ERDİ
19.07.2010Fatsa Belediyesi Yaz Şenliği etkinlikleri başarı ile tamamlandı. Şenlik sonrası genel bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Şenliğimize katılan tüm katılımcılara, görev alan tüm personelime teşekkür ediyorum dediler.

Başkan Anlayan Şenliğimiz çok güzel geçti, ilk gün Belediye Konservatuarı Resim bölümü kursiyerlerimizin yaptığı resimleri Eceler Eyvanında sergiledik. Resimler çok güzel olmuş ve birçoğu da Belediye personellerimizin yaptığı resimlerdi onları da ayrıca tebrik etmek istiyorum seneye yine resim sergimiz konservatuar bünyemizde devam edecek.

Bu yıl ilk defa ilçemizde Bisiklet yarışı düzenledik. Bisiklet yarışına katılım çok güzel oldu. Seneye yarışmayı küçük ve büyükler olarak iki kategoride yapacağız. Bisiklet yarışında 1. 2. ve 3. olan yarışmacılara Bisiklet, 4. olana Cep telefonu, 5.olana da Kol saati hediye ettik. Bisiklet yarışına küçük büyük birçok vatandaşımız ilgi gösterdi, bizlere bu yarışlarda Profesyonel Bisikletçi olan Turgay Elmalı arkadaşımızda ayrıca teşekkür ediyorum dediler.

Bisiklet yarışından sonra Belediyemiz tarafından Sünnet ettirilen çocuklarımıza Sünnet şöleni programı tertip ettik, onlara çeşitli hediyeler verdik. Seneye yine bize müracaat eden kardeşlerimizin sünnetlerini yaptıracağız, Şenlik programımızda Cuma ve Cumartesi akşamları yerel sanatçılar konserlerimiz oldu. Bu konserlere de ilgi oldukça iyiydi bu yıl Stad konserleri yapmadık. Dolayısı ile çok ünlü sanatçıları da getirmedik. Yöresel sanatçılarımıza yer verdik. Bu yönde vatandaşlarımız çoğunlukla ünlü sanatçılara çok para vermeye gerek yok bizim öz evlatlarımızı çıkartın diye bizlerden isteklerde bulunuyorlardı. Bazı kişilerde neden ünlü sanatçı getirmiyorsunuz diye söylemlerde bulundular. Bu konuyu da önümüzdeki yıl yapacağımız Şenliklerde yeniden değerlendireceğiz.

Festivalimizde son gün etkinlik olarak At yarışları düzenledik. Yaklaşık 80 At bu yarışlarda değişik kategorilerde yarıştı. Dereceye giren At sahiplerimize Kupa ve para Ödülü verdik. At yarışlarına da ilgi oldukça fazla idi. Fatsa`da At severler çok fazla, onlarda dernek kurmayı düşünüyorlar. Fatsa`da At yarışlarına ilgi çok fazla olduğu için bu işi artık dernek kurarak resmi olarak yapacaklar. Bizlerde belediye imkanlarımız dahilinde At severlere destek olacağız.

2010 Yılı Yaz Şenliğimiz bu şekilde son buldu. Genel olarak baktığımızda Şenliğimizin başarılı geçtiğini görüyoruz. Ben bir kez daha bu Şenlikte katılımcı olarak bulunanlara ve komiteye teşekkür ediyor seneye tekrar Şenliklerde buluşmak üzere saygılar sunuyorum.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.