YATIRIMCIYA TAM DESTEK
12.03.2014

AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Enver Yılmaz, beraberinde AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, Fatsa Belediye Başkanımız ve AK Parti Fatsa Belediye Başkan Adayımız Hüseyin Anlayan, Belediye meclis üyeleri ve meclis üyesi adayları ve partililerle birlikte Fatsa Bolaman Mahallesi mevkiinde Topçuoğlu Tekstil'den başlayarak, Fatsa Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyette olan fabrikaları gezerek, fabrika çalışanları ve işyeri sahipleriyle hasbihal etti.

Fabrika personellerinin tek tek yanına giden ve elini sıkan Başkanımız Hüseyin Anlayan, işçilerin tek tek hatırını sormayı da ihmal etmedi.

KİM İSTİHDAM ADINA BİR ÇİVİ ÇAKARSA ONU BAŞTACI EDERİZ

Belediye Başkanı olduğumuz dönemde buralar tarlaydı diyen Başkanımız Hüseyin Anlayan; “Ben belediye Başkanı olduğum dönemde buralar bir tarlaydı. Acaba burası dolacak mı acaba yatırımcı bulabilecek miyiz, acaba Fatsa’yı tercih eden biri çıkacak mı diye gece gündüz yatırımcı kovaladık tabiri caizse. İstanbul’a gidip yatırımcıları buraya gelmeleri için ikna ediyorduk çünkü biz söz vermiştik kim istihdam adına bir çivi çakarsa onu baştacı ederiz diye. Çok şükür Rabbimize şuan Organize Sanayinin hepsi dolmuş durumda. Şimdi yatırımcılarımız bizden sıra bekliyor. İnşallah istihdam adına çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz” dedi.

Fatsa'da böyle dinamik kuruluşların, fabrikaların olduğunu görünce gurur duyduğunu ifade eden AK Parti Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Enver Yılmaz İstihdamın önemine değinerek, Ordu genelinde mesleki eğitim kurslarının arttırılarak, vasıflı personel yetiştirilerek, Ordu'da işsizliğin bitirilmesi için çalışacaklarını ifade etti.

"Vasıflı personel sıkıntısı olmayacak"
Ordu'ya gelen yatırımcıların vasıflı personel sıkıntısı yaşamayacağını kaydeden Enver Yılmaz: "Ordu olarak yatırımcılara kapılarımızı sonuna kadar açmakla kalmayacağımız gibi, gelen yatırımcılara da vasıflı personeller sağlayacağız. Böylece hem bölgemizin gençleri iş sahibi olacak, hem de yatırımcılar kısa sürede, personel sıkıntısı çekmeden faaliyetlerine başlayabilecekler. İlimiz genelinde istihdam çıtasını en yüksek seviyelere çıkaracağız. Yatırımcı sayımızı da vasıflı personel sayısını da arttıracağız" diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.