YARDIM SEVENLER DERNEĞİ’NDEN BAŞKAN ANLAYAN’A KÜLTÜR SARAYI TEŞEKKÜRÜ
13.12.2013

Yardım Sevenler Derneği Fatsa Şubesi tarafından düzenlenen Türk Sanat ve Türk Halk Müziği gecesine katılan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan hizmetleri anısına plaket alırken yaptığı konuşmada, “Bana bazıları Kültür Sarayı kâr mı ediyor, zarar mı ediyor diye soruyorlar, tabi ki kâr deyince, akla sadece para geliyor. Biz burayı para kazanmak amacıyla yapmadığımız için diyoruz ki hiç dert etmeden, çok kâra geçtik. Kaç lira kara geçtiniz diyorlar ben de bir senede 1000 adet programla kâra geçtiğimizi söylüyorum” dedi.

Yoğun kış şartlarına rağmen çok sayıda ilçe halkının ilgi gösterdi ve Ordu Mert Müzik ve Kültür Sanat Derneği Merkezi katkılarıyla düzenlediği gecede Yardım Sevenler Derneği Fatsa Şubesi Başkanı Nimet Koç kültür, sanat ve sosyal etkinlikler için adeta bir ilaç olan Kültür Sarayı yapmasından dolayı Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’a plaket takdiminde bulundu.
Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nimet Koç gecenin açılışında yaptığı konuşmada Fatsa halkına verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Bu güzel sanat gecemizin organizasyonu üstlenen, gecemizi sazıyla sözüyle güzelleştiren öğrenci bursları katkı sağlayan Mert Müzik Güzel Sanatlar Merkezi ve bu gece sahnede yer alan değerli sanatçılarımız sayın Avni Kaysal, Sayın Kandemir Kaytaz a Sayın Yüksel Kaytaz’a ve uzaklardan zor şartlara rağmen gecemizi güzelleştirecek olan tüm sanatçılara gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Gecemiz başlamadan önce Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’a geciken bir teşekkürümüzü iletmek istiyorum. Fatsa’mıza bu kadar güzel bir Kültür Sarayı kazandıran değerli başkanımıza huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Derneğimizin bütün organizasyonlarında bizden hiçbir ücret talep etmeden daima bize bu salonu sundu. Başkanımıza bu gecenin anısına bir plaket sunmak istiyorum” dedi.

“KÜLTÜR SARAYINI HİZMET AMACIYLA YAPTIK ASLA TİCARET VE KAR GÖZETMEDİK”

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’da plaketini teslim alırken yaptığı konuşmada Fatsa Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nimet Koç başta olmak üzere tüm ekibini kutladığını ifade ederek, “Gerçekten yıllardır bıkmadan usanmadan aksine her geçen gün heyecanları daha da artarak gönüllü hizmeti yapıyorlar. Bu iş sevda işi, gönül işi. Onlar da sevdalarını ortaya koydular, gerçekten yardıma muhtaç hemşehrilerimiz için, kardeşlerimiz için bu işe sadece vesile oluyorlar, aracı oluyorlar. Ben kendilerini kutluyorum hayırlı olmasını diliyorum. Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı 2011 yılında hizmet vermeye başladı. 2011 yılında yine bu salonda ilk programı yine Türkiye Yardım Sevenler Derneği Fatsa Şubesi ile yapmıştık. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen 350 tane Yardım Sevenler Derneği yöneticileri ile burada program yapmıştık, çokta güzel bir program olmuştu. Kültür Sarayı bu tür etkinlikler var olduğu sürece var olacak. Çünkü biz burayı hizmet amacıyla yaptık, asla ticaret ve k’ar gözetmedik. Bütün bu şekilde yapılmış programlara, sivil toplum örgütlerimizin, derneklerimizin, odalarımızın, kurumlarımızın, amatör gruplarımızın, hatta siyasi partilerimiz hangisi olursa olsun hepsine burayı ücretsiz veriyoruz. Sadece ve sadece şahsi kazanç amacıyla ve ticari programlar için ücret talep ediyoruz. Bu şekilde bütün hizmet amaçlı tiyatro, müzik her türlü programı ücretsiz yapıyoruz, çünkü o niyetle yaptık.

Bana bazıları Kültür Sarayı kâr mı ediyor, zarar mı ediyor diye soruyorlar, tabi ki kâr deyince, akla sadece para geliyor. Biz burayı para kazanmak amacıyla yapmadığımız için diyoruz ki hiç dert etmeden, çok kâra geçtik. Kaç lira kara geçtiniz diyorlar ben de bir senede 1000 adet programla kâra geçtiğimizi söylüyorum yani günlük ortalamaya vurulduğunda günlük 2 tane program yapılıyor. Bu aynı zamanda Fatsa'daki sosyal ve kültürel etkinliklere de bir katkı sağladı. Milli Eğitim Müdürlüğümüz Kültür Sarayı sayesinde kendi programlarını üçe katlandığını söylüyor, o sebeple buranın amacına ulaştığını söylüyorum ve bu şekilde hizmet vermeye devam edecek inşallah. Ben bir defa daha bu akşamki program için Nimet hanım ve ekibini kutluyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Ordu Mert Müzik ve Kültür Sanat Derneği Merkezi saz ve söz ekibi, Fatsalı yerel sanatçılar Avni Kaysal, Kandemir Kaytaz ve Yüksel Kaytaz davetlileri muhteşem şarkıları ile eğlendirdiler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.