VERGİ HAFTASI KUTLANIYOR
28.02.2012

Ordu Defterdarı Erol Pişkin, 27 Şubat-03 Mart tarihleri arasında kutlanacak olan Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ı ziyaret etti.

Beraberinde defterdar yardımcıları, şube müdürleri ve Fatsa Vergi Dairesi Müdürü ve çalışanları ile birlikte Başkan Anlayan’ı ziyaret eden Defterdar Erol Pişkin, vergi haftasında yapılacak etkinliklerle ilgili teknik bilgiler verdi. Vergi haftası sebebiyle çeşitli etkinliklerin olduğunu Defterdar Pişkin, "Türkiye genelinde Defterdarlıklar arasında 'Vergi Kermesi'ni biz düzenliyoruz. Hafta boyunca açık kalacak olan vergi kermesinden elde ettiğimiz geliri Çocuk Esirgeme Kurumu veya Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı'na bağışlayacağız. Ayrıca tüm çalışmalarımızda da kendine güvenen bir Maliye teşkilatı oluşturmanın gayreti içindeyiz. Bu süre zarfında da bir çok kurumu ziyaret edeceğiz" dedi.

Başkan Anlayan Ordu Defterdarlığı’nın ziyareti sebebiyle mutlu olduğunu dile getirerek, "Vergi haftası vesilesiyle bizi ziyaret ettiniz. Sonuçta ülkede ki bütün yatırımlar vatandaşların gelirlerinden elde edilen vergilerle yapılıyor. O sebeple memlekete ne kadar hizmet ve yatırım yapılabiliyorsa bunda bir anlamda sizler vesile oluyorsunuz. Bazı vatandaşlarımız fazla vergi çıkıyor diye şikâyetçi olabiliyor ama nihayetinde bu vergiler hizmet olarak geri dönüyor. Biz bu makamda değilken verginin bilincinde değildik ama şimdi daha çok idrak edebiliyoruz. Vatandaşın talep ettiği hizmetleri yerine getirebilmek için bizde daha fazla nereden gelir elde edebiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. Ben görevinizde başarılar diliyorum. Ayrıca belediyelere yapmış olduğunuz ziyaretler sebebiyle de tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.