VEKİL ŞENER; FATSA’DA ÇÖP SORUNU BİTMİŞTİR!
13.07.2012

Fatsa Belediyesinin hedeflerinden biri olan Karadeniz'in en büyük kent parkı projesinin olduğu yerde ki çalışmaları inceleyen Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, " Bugün itibari ile buraya çöp dökme işi bitmiştir" dedi.

Çöp alanının rehabilitasyon çalışmalarını, "Fatsa için en büyük müjdedir" diye tanımlayan Vekil Şener yaptığı açıklamada; "Öncelikle başkanımıza teşekkür ediyorum.. İnşallah nasip olursa 4 yıl sonra Karadeniz'in en büyük park alanı içerisinde sohbet etmiş olacağız. Şimdi çöp alanının üzerinde martılar var, o zaman ise güvercinler uçacak. Tertemiz bir coğrafya tertemiz bir görüntü. İnsanın göğsünü kabartan bir şey.. İnsanların tamamının belki ama benim en fazla canımı sıkan şeylerden bir tanesi bu çöp alanıydı. Başkanımızla defalarca oturup konuştuk. Proje hazırlandı, merkezi hükümetten belli bir hibe geldi. Dolayısıyla şimdilik burada ki projenin hazırlığının sürdüğünü söyledi başkanımız İstanbul'da.. Buranın rüya olduğunu söyleyenler ve bunun olmayacağını düşünenler. Evet haklılarmış bunlar dediklerini yapıyormuş ve gerçekleştirdiler diyecekler. Ben başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Burada Tarım İlçe Müdürlüğü ve Orman İşletmenin hizmet binaları var. Onlarında en kısa zamanda daha uygun bir yere taşımakta fayda var. Çünkü bu park alanının bütünlük arz etmesi lazım" diyerek aynı zamanda müteahhit firmaya başarı dileklerini iletti.

Vekil Şener'den sonra bir açıklama da Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'dan geldi. Anlayan; "Temizlik çalışmalarını vekilimizle beraber ziyaret ediyoruz. Bir çok kişi çalışmalar yerinde görülmediği için bize inanmıyordu ama inanan vatandaşlarımız olduğunu ben biliyorum. Bize güvenip de inanan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Onlar inşallah mahcup olmadılar ve mahcup olmayacaklar. 1 trilyon 180 milyara buranın rehabilitasyon ihalesini yaptık ve fiilen çalışmalarına başladık. Bu sene sonuna kadar bu alanın komple yağmur suyunu toplayacak dere kanallarını tamamlayacağız ve alanın tamamını tesviye ederek metan gazı drenaj kanallarını döşeyeceğiz. Bu iki kalem 2 trilyon 180 milyar. Biz bunun 1 trilyon 600 milyarını çevre bakanlığından hibe aldık. Ben bu hibeyi desteklerinden dolayı hem İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin beye hem de İhsan Şener beye teşekkür ediyorum. Geri kalanı belediye bütçesinden tamamlayacağız. Önümüzde ki 3-4 sene içerisinde burası Karadeniz'in en büyük kent parkı olacak. İçerisinde büyük bir gölün olduğu ve kayıkların gezdiği.. Kafeteryalar, restoranlar, oyun alanları gibi bir çok sosyal alanları olan kent parkının bugün burada temellerini atmış bulunuyoruz. Vatandaşlarımıza müjde olur diye düşünüyorum. Bugünden itibaren bu alanda çöp arabası görmeyecekler. En kısa zamanda bu kirlilikten de en kısa zamanda kurtulmuş olacaklar. Ben Fatsa'mıza hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.