VEKİL ŞENER DOLUNAY İLKÖĞRETİM OKULU ÇALIŞMALARINI TAKİP ETTİ
13.07.2012

Dolunay Mahallesinde 32 derslik ilköğretim okulunun temeli atılırken Ordu Milletvekili İhsan Şener ve beraberinde Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen alana giderek çalışmaları yerinde inceledi.

Burada bir açıklama yapan Vekil Şener, Fatsa'nın diğer şehirler gibi batıya doğru büyüdüğünü söyledi. Dolunay Mahallesinin de ilçenin en yoğun nüfusun yaşanacağı mahallelerden birisi olacağını söyleyen Şener; "Biz bölgemizin kalkınması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Allah'a şükür Mesudiye'den Akkuş'a kadar gezmediğimiz alan kalmadı ama gördüğüm o ki Fatsa biraz daha büyüyen bir yer. Allah nasip ederse geçende gazetecilerle otururken söyledim. Ordu büyükşehir olduğunda Fatsa'da merkez haline gelir. Coğrafi olarak merkez haline geliyor. Bunun da öncülüğünü yapmamızın ve aynı zamanda burada bayındırlık ve altyapı hizmetlerinin bir an önce sağlıklı olarak yerine gelmesinde büyük fayda var. Ben gayretlerinden dolayı sayın başkanımızı tebrik ediyorum gerçekten bu bölgede iskanın ciddi olarak hızlanmasında kendisinin de katkısı var. İnşallah arkada ki yollarda açılır ve sistem tamamen rahatlar. Biliyorsunuz yük merkezden biraz daha çevreye doğru taşındıkça şehirler daha da rahatlıyor. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum inşallah bu hızla devam ederse taahhüt yerine getirilmiş olur. Açılışı da sağlıkla hep beraber yapmış oluruz" diyerek Fatsalılara hayırlı uğurlu olsun temennisinde bulundu.

Dolunay Mahallesinin en önemli 3 sorunundan bir tanesinin okul olduğunu söyleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; "Burada yoğun yapılaşma ve nüfus artışı var. Geçen dönem programa alınmış ve geçen senede ihale aşaması yapılmıştı. Çok şükür ihale aşaması bitti ve bugün fiilen inşaatı başladı. 450 gün sonra bu okul bitmiş olacak inşallah. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Dolunay Mahallesinde okul haricinde ciddi anlamda yol ve dolmuş sorunu olduğunu da dile getiren Başkan Anlayan; "Şu anda asfaltlama çalışmalarımız Kurtuluş Mahallesinde devam ediyor. İnşallah bir aya kalmaz Dolunay Mahallemizde de yoğun bir asfaltlama çalışması yapacağız. Eylül sonuna kadar bu bölgede asfaltlama çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz ve yine Eylül ayında okullar açıldığında dolmuş hattı yolunu da faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Dolunay Mahallemize ve Fatsa'mıza hayırlı uğurlu olsun" diyerek mahalleliye müjde verdi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.