VEKİL HAMARAT SPOR KOMPLEKSİ İNŞAATINI GEZDİ
11.07.2011Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat Fatsa Belediyesi tarafından yapımı devam eden Spor Kompleksi inşaatını gezdi. Vekil Hamarat´a eşlik eden Başkan Anlayan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Başkan Anlayan, Spor Kompleksimizin kaba inşaatı tamamen bitmiştir dedi.

Proje olarak Karadeniz´de örnek bir proje olan Spor Kompleksi içersinde Yüzme havuzları, Jimnastik salonları, Bay ve Bayanlar için ayrı ayrı Hamam ve Sauna, Fitnıs spor alanı, yarı olimpik bir yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ve bahçesinde açık havuzu olacak. Özellikle yüzme konusuna değinen Başkan Anlayan, bölgemiz deniz bölgesi ama birçok vatandaşımız yüzmeyi bilmiyor, burada özellikle yüzme konusunda ciddi çalışmalarımız olacak, Küçük büyük herkese yüzme kursu açıp, yüzmeyi öğreteceğiz. Buda aslında spor dalarından biri ama Spor deyince akla hemen Futbol geliyor. Bizde Futbolda oynansın ve izlensin ama yüzmeyi de herkes bilsin istiyoruz dedi. 2011 yılı içi içersinde iç tefrişat çalışmalarının başlayacağını belirten Anlayan 2012 yılı sonunda Spor Kompleksinin tam olarak faaliyete geçeceğini söylediler.

Başkan Anlayan, aslında burası Spor Kompleksinden ziyade bir yaşam merkezi olacak, adını Spor Kompleksi koyduk ama birçok vatandaşımız bunu anlamıyor, gerekirse yarışma yapıp buranın adını bile değiştire biliriz dediler. Spor Kompleksi projemize de hayal diyenler çok oldu ama görüyorsunuz ki kaba inşaatı bitti ve iç yapımının hazırlılarına başladık, buranın toplam kullanım alanı 4500m² Projenin tamamının yapılacağı alan ise 10 dönüm. Biz söz verdiğimiz her projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz, bu belirttiğimiz projeler Ordu hatta Karadeniz´de parmakla gösterilen örnek projelerdendir dediler.

Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat´da yaptığı açıklamada; Fatsa ziyaretlerim hep lezzetli oluyor. Sayın Belediye Başkanımız her gelişimde beni yapılana ve devam eden çalışmalarını gezdiriyor bundan da büyük zevk alıyoruz dediler. Vekil Hamarat, Fatsa büyük ve marka Şehir olma yolunda hızla ilerliyor. Böyle giderse Karadeniz´de bir numaralı ilçe olacaktır. Yapılan çalışmaların birçoğu Karadeniz´de bir ilk ve birçok İlde de bulunmuyor. Şuanda gezdiğimiz Spor Kompleksi içerik olarak Karadeniz´de bir ilk. Yarı Olimpik yüzme havuzu, Hamam, Sauna, Kafeterya ve Sosyal donatı alanları ile çok güzel bir proje. Geçen yıl inşaatı gezmiştim ve yeni başlamıştı. Şimdi görüyorum kaba inşaatı bitmiş durumda, ben Başkanı bir kez daha kutluyorum. Ayrıca en güzel yanı da Yarı Olimpik yüzme havuzunun olması, malum Karadeniz´de yaz mevsimi çok kısa sürüyor ve doğru dürüst yüzemiyoruz bile, artık bu sorunumuzu Fatsa Belediyesi sayesinde çözmüş olacağız. Kışında açık olacak olan bu havuzun ve projenin tüm Karadeniz´e hayırlı olmasını diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.