VEKİL HAMARAT İFTAR ÇADIRINDA
17.08.2010Fatsa Belediyesi ve Oruç Derneği işbirliğiyle açılan İftar çadırına ilk akşamdan itibaren yoğun bir ilgi var.

İftarın 5. akşamında yaklaşık 700 kişi çadırda iftarlarını açarken, Fatsa`lı vatandaşlarla birlikte, Ak parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ak parti ilçe Başkanı Fatih Sözen, Fatsa Gaziler Derneği Başkanı Abdullah Eraslan, Belediye Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe ve Oruç Derneği yöneticileri de hep birlikte Çadırda iftarlarını açtılar.

Milletvekili Mustafa Hamarat, yaptığı açıklamada, tüm halkımızın Ramazan aylarını tebrik ediyorum. Bu çadırın kurulmasında emeği olan Fatsa Belediyesi ve Oruç Derneği yetkililerini de kutluyorum. Ramazan ayı cömertlik ayıdır. Paylaşımların en güzeli Ramazanlarda yapılır, Fitre ve Zekatlarımızı da bu ayda veririz. Bu akşam İftar çadırında Fatsa`lı hemşerilerimizle birlikte iftar açtık. İftar çadırına yoğun bir ilgi var. Fatsa`lılar, çok güzel bir örnek sergiliyor. Her akşam 1 işadamı burada İftar yemeği veriyor. Ben burada yemek veren tüm hayır sever iş adamlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu sene Ramazan ayı biraz sıcak ve fındık mevsimi olması dolayısı ile biraz zor geçiyor ama bu zorluğun sonunda inşallah hep birlikte bereketli ve bol rahmetli bir Bayrama hep birlikte ulaşacağız, Ramazan ayı bir kez daha tüm halkımıza hayırlar getirir temennisinde bulunuyorum dediler.

Ak parti İlçe Başkanı Fatih Sözen de yaptığı açıklamada, bu akşam İlçemizde Ak parti Ordu Milletvekilimiz Mustafa Hamarat beyi misafir ettik. Onla birlikte İftar çadırımıza gelerek vatandaşlarımızla sohbet edip, orucumuzu açtık bizlere eşlik eden ve ilçemizi ziyaret gelen vekilimiz Mustafa Hamarat beye çok teşekkür ediyorum dediler.

Belediye Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe`de yaptığı açıklamada; Bu yılda Ramazan çadırımızı kurduk. Fatsa`lılar çadırımıza çok yoğun bir ilgi gösteriyor. Çadırın kurulmasında büyük emeği olan Oruç Derneği Başkanı ve yöneticilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. Onların bu çadırın kurulmasına emeği hiç şüphesiz çok fazla. Geçen yıl gördük ki iftar çadırımızı artık yetmiyor bu sene çadırımızı biraz daha büyüttük. Bu akşam Sayın Milletvekilimiz Mustafa Hamarat beyle birlikte çadırda Fatsa`lılarla beraber İftarımızı açmak istedik. Buradaki hava gerçekten görülmeye değer. Biz mağdur olan her vatandaşımızı İftar çadırımıza bekliyoruz. Yine mağdur olmayan fakat buradaki havayı teneffüs etmek isteyen Fatsa`lıları da İftar çadırımızı bekliyoruz dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.