VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU PAYDAŞLARINA PLAKET VERİLDİ
19.06.2020

Yeni tip Korona Virüs (Covid-19) salgını sürecinde Kaymakamlık Vefa Sosyal Destek Grubu ile yapılan çalışmalara destek olan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve iş adamlarına plaket takdiminde bulunuldu. Törene Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay’ da katıldı.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan plaket töreninin açılış konuşmasını yapan Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran Fatsa'da Vefa Destek Grubu olarak yaklaşık 15 bin kişiye gıda yardımı yapıldığını belirterek, bunun dışında Fatsa Belediyesi ve diğer kuruluşlarında yardımıyla bu sayının 20 bini geçtiğini söyledi. Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının da desteği ile yaklaşık 18 bin kişiye toplam 18 bin lira nakit para desteğinde de bulunulduğunu belirterek, “Pandemi döneminde yapılan yardımları faz 1, faz 2, ve faz 3 olarak değerlendiriyoruz. Özellikle faz 3 olarak bahsedilen yardımı iş yeri kapanan esnafımızın devletin yapmış olduğu biner liralık destek de şuana kadar 5 bin 733 kişi faydalanmış oldu. Bu süreçte en önemlilerinden biri maske. Maske dağıtımında Fatsa, Türkiye'ye örnek oldu. Belediyemiz, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası ve Milli Eğitim camiası içinde bu güne kadar üretilen ve dağıtılan maske sayımız milyonları buldu. İş birliği halinde, el birliği içerisinde neler yapılabiliyor gördük. Fatsa'mızda bu konuda ciddi örnek veren bir ilçemiz. Ben bu sürece katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Süreç bitmedi devam ediyor. Maske, hijyen ve sosyal mesafe çerçevesinde hareket edilmesini rica ediyorum. Ayrıca Fatsa İlçemizde maske takmayan vatandaşlarımıza 3 bin 150 lira para cezası uyguluyoruz. "

"VEFA DESTEK GRUBUNDA 432 PERSONEL GÖREV ALDI"

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Vefa Destek Gruplarının, en önemli faaliyet alanı, vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını ayağına kadar götürmesi olduğuna dikkat çekti.
Yaran," Fatsa Vefa Destek Grubunda çalışan yaklaşık 432 personelimiz, vatandaşlarımızın maaşından tutun, gıda yardımına kadar her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Vefa Destek Grubunda görev almış olan tüm personellerimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından, korona virüs salgını nedeniyle ihtiyaç duyulan yardımların temini konusunda her türlü ekipmanı sağlayan, işletme, kamu ve kuruluşların yöneticilerine, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran tarafından, plaket takdim edildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.