VATANDAŞLARA E-İMAR KOLAYLIĞI
12.09.2022

FATSA BELEDİYESİ E-İMAR UYGULAMASINI HAYATA GEÇİRDİ.

Fatsa Belediyesi, vatandaşların imarla olan işlemlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulama başlattı.

Vatandaşların taşınmazları hakkında imar durumu hakkında daha kolay bilgi almasını sağlamak için e-imar uygulamasını hayata geçirdi.

TEK TIKLA KOLAYLIK

Hayata geçirilen uygulamayla vatandaşlar, imar konularında Fatsa Belediyesi’nin ‘fatsa.bel.tr’ isimli resmi internet sitesine girerek uygulamadan faydalanabilecek. E-imar durum butonunun tıklanmasıyla istenilen bilgiler girilerek imar durumu sorgulaması yapabilecek. Böylece vatandaşlar belediyeye gelmeden hizmetten hiçbir ücret ödemeden faydalanabilecek. Vatandaşlar, internet sitesi üzerinden ada ve parsel bilgilerini girerek ada, parsel bilgilerine göre plan verilerine ait bilgilere ulaşabilecek.

“İMAR İŞLEMLERİNİ E- İMARLA KOLAYLAŞTIRDIK”

Çağın gereksinimlerine göre vatandaşlarımıza en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek için çalıştıklarını ifade eden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “ Vatandaşlarımızın imarla olan işlemleri kolaylaştırmak adına e-imar uygulamasını başlattık.  E-imar uygulaması ile vatandaşlarımız oturdukları yerden detaylarıyla parsel bilgilerine rahatlıkla ulaşabilecek. Uygulamamız ile imar durumu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlarımızın belediyeye gelmelerine gerek kalmıyor. Belediyemizin resmi internet sitesi olan https://www.fatsa.bel.tr adresinden e-imar linkini kullanarak giriş yaparak gerekli bilgileri almaları mümkün. İmar durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız, tek tık erişim ile büyük kolaylık sağlayacak olan e-imar uygulaması ile güncellenen imar planlarına ait  verilere belediyeye gelmelerine gerek kalmadan internet üzerinden ulaşım sağlayabilecek. “ dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.