VALİ SONEL İSTİHDAMIN LOKOMOTİFİ FATSA OSB’Nİ ZİYARET ETTİ
18.07.2020

Ordu Valisi Tuncay Sonel Fatsa gezisinde Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığından sonra Organize Sanayi Bölgesi’nde istihdama katkı sağlayan, ülke ekonomisine değer katan firmaları  ziyaret etti.

Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş ile birlikte Organize Sanayi Bölgesinde 6 firmayı ziyaret eden Vali Tuncay Sonel mevcut yatırımlar ve gerçekleşmekte olan yeni yatırımlar hakkında bilgiler aldı.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ordu Valisi Tuncay Sonel Organize Sanayi Bölgesini ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Fatsa olarak Karadeniz Bölgesi’nin en önemli yatırım merkezlerinden biri olmakta kararlıyız. Üretim şehri Fatsa’yı daha da ileri seviyelere taşıyarak potansiyelinin üzerine çıkarmak için canla başla çalışacağız.. Bu anlamda sayın Valimizi yanımızda görmek bizlerin şevkini artırıyor.” dedi.

“YATIRIMCIYA HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLIYORUZ”

Ordu Valisi Tuncay Sonel Fatsa Organize Sanayi Bölgesinde gerek istihdam gerekse de istihdam anlamında çok kaliteli yatırımcı firmalar görmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, “Bu bölgeye gelmek isteyen çok değerli yatırımcılar var. Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’ne hem Samsun Çarşamba hem de Ordu-Giresun Havalimanı 45’er dakika uzaklıkta. Bunun yanında daha önce görev yaptığımız yerlerdeki dostlarımızı da Ordu’ya çekmeye çalışacağız. İstihdam ve turizmde Fatsa’mızı Ordu’muzu daha ileriye götürürsek işsizlik azalır şehrimiz gelişir. Ordu’da Fatsa’da bu potansiyel var, çalışmak için ideal bir yer. Yatırımcılara yapabilecekleri fırsatları imkanları kendilerine sunmamız ve onların önünü açacak adımları atmamız gerekiyor yani yatırımcı bulmada sıkıntımız yok. Bu konuda biraz aceleci davranacağız mevzuatla ilgili ya da bürokratik işlemlerle ilgili hızlı bir şekilde karar vermemiz gerekiyor.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.