VALİ KABAN’DAN FATSO’YA DESTEK
17.03.2009Ordu Valisi Ali Kaban, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası’nın(FATSO) başlattığı “İndirimli günler” kampanyasına destek verdi.

FATSO’nun 16-21 tarihleri arasında başlattığı “İndirimli Günler” kampanyasına destek vermek üzere Fatsa’ya gelen Vali Ali Kaban, Cumhuriyet Meydanı’nda Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve FATSO yöneticileri tarafından karşılandıktan sonra kampanyaya katılan iş yerlerini gezerek esnafla sohbet etti. Daha sonra Kaymakamlığa geçen Vali Ali Kaban, burada FATSO Başkanı Tayfun Karataş ile kampanya hakkında sohbet etti.

“ORDU’DA VE ÜNYE’DE DE BAŞLATTIRACAĞIM”

Hızlı başladığını belirten Ordu Valisi Ali Kaban, “Şu anda dünya çapında büyük bir kriz var. Bu kriz yoğun olarak güven kaybı ile ilgili bir kriz. Türkiye şu ana kadar krizi iyi götürdü. Hala gerek paketlerle gerekse vatandaşın bu tip hassasiyetleriyle iyi götürüyoruz. İnşallah iyi olacak. FATSO’nun başlattığı bu kampanyanın Ordu’da ve Ünye’de de yapılması konusunda ben Ticaret ve sanayi Odası yönetimleriyle görüşeceğim. FATSO’yu başlattığı bu kampanyadan ötürü tebrik ederim” dedi.

FATSO Başkanı Tayfun Karataş ise insan kaynakları ile ilgili bir birim de kurduklarını ifade ederek, “Yapı sektöründe çalışan bir firma eleman bulmakta sıkıntı çekiyor. Bu anlamda istihdam bürosu yaparak vasıflı işsizlerin CV’lerini topluyoruz. Bu sayede eleman ihtiyacı olan iş yerlerine eleman bulmakta yardımcı olacağız. Bize CV’sini bırakan bir eleman bin 300 üyemize ulaşmış olacak. Bu sayede piyasada kalifiye eleman sıkıntısını gidermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.