USTALIK DÖNEMİNE HAZIRLANAN BAŞKAN ANLAYAN, BASIN KURUŞLARINI ZİYARET EDİYOR
28.01.2014

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Ak Parti’den belediye başkan adaylığı resmen açıklandıktan sonra basın kuruluşlarını ziyarete devam ediyor. Başkanımız Anlayan bugün Güneş Gazetesi, Yazar Gazetesi ve Radyo Mega’ya nezaket ziyaretlerinde bulundu.

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan yeni dönemde Kapalı Pazar Yeri ve Hayvan Barınağı projesinin mutlaka hayata geçirileceğini ayrıca en büyük hayalinin ise Kentsel Dönüşüm ve Estetik Şehir projesi olduğunu söyledi.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, belediye meclis üyeleri ve Seçim Koordinasyon Merkezi üyeleri de eşlik ettiler.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan aday seçilmesinin kendisini memnun ettiğini ama bir o kadarda yükünün sorumluluğunun artığının farkında olduğunu belirterek, “Çok şükür yapılanlardan bir memnuniyet var ki daha fazlası beklenildiği için belki de yeniden aday gösterildim. O sebeple hem iş yükümüz hem de sorumluluğumuz daha da arttı. İnşallah bunun da üstesinden gelmek için elbirliğiyle gönül birliğiyle bu hizmetlere devam edeceğiz. İnşallah bunu Fatsa için yapacağız. Sonuçta Fatsa büyüyen gelişen bir şehir. İktidarın hizmetleriyle yerelde belediyenin hizmetleri ile Fatsa gerçekten cazibe merkezi oldu. Nüfusu her geçen gün artan bir şehir. Buna da ayak uydurmak zorundayız. Dolayısıyla Fatsa’da gelişme çıtasının düşmemesi gerekiyor, düşürülmemesi gerekiyor. Biz de inşallah buna bir belediye başkanı olarak öncü ve vesile olmaya çalışacağız. Tabi bu süreçte bize destek verenler var. Aday olmamıza olur veren başta Sayın Başbakanımız olmak üzere partimizin bütün yetkili organlarına, Milletvekillerimize, parti teşkilatımıza ben hepsine çok teşekkür ediyorum ama hepsinden önemlisi bize kamuoyunda destek veren vatandaşlarımızın destekleri bizim için çok önemli. Bütün seçimler vatandaşın desteği ile oluyor ama bil hassa da belediye seçimlerinde vatandaşın kişi bazındaki desteği daha ön plana çıkıyor. O sebeple bizi destekleyen bütün hemşerilerime gerçekten yürekten teşekkür ediyorum, inşallah onları mahçup etmemek için yine hep beraber çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“FİKİR VE ÖNERİLERE AÇIK OLACAĞIZ”
Bu süreçte yapılanları anlatacaklarını ifade eden Başkanımız Anlayan, “Birçok yaptığımız hizmetler ve projeler var. Başlayıp devam edenler var. Yeni dönemde yapacaklarımız var. Hep onları önümüzdeki süreçte anlatacağız. Mutlaka ortaya farklı fikirler çıkacak hep bu önerilere açık olacağız yeter ki Fatsa için güzel şeyler olsun. Tabi siyasette birtakım şeyler oluyor, karalamalar aleyhte kampanyalar, çamur atmalar hatta iftiralar oluyor. Bunlar bizi üzüyor ama biz yine de bu tür kavgalara çok girmeden mümkünse hiç girmeden biz sadece yaptıklarımızı anlatıp işimize bakacağız. İnşallah iyi bir seçim süreci olur, inşallah seviyeli kaliteli huzur içerisinde geçen bir seçim olur. Biz ne dersek diyelim sonuçta vatandaş sandıkta kararını verecek, vatandaş gerçeği görüyor hepimiz de buna saygılı olacağız, sandıktan çıkan her kimse inşallah biz oluruz diye ümit ediyoruz ve buna inanıyoruz onun için hizmetlerimiz devam edecek. İnşallah her şey Fatsa için diyoruz, inşallah hayırlı olur” diye konuştu.

KAPALI PAZAR YERİ, HAYVAN BARINAĞI, KENTSEL DÖNÜŞÜM VE ESTETİK ŞEHİR

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Yapmak istediğiniz ancak yapamadığınız bir proje var mı” sorusunu da cevaplandırdı. Başkanımız Anlayan yapmak isteyip de yapamadığı projelerden birinin başında Kapalı Pazar yeri olduğunu belirterek, “Kapalı Pazar yeri projemiz pazarcılarla bir mutabakat sağlayamadığımız için gerçekleşmedi ancak artık belli bir anlaşmaya vardık. Yunus Emre Köprüsünün yanında Kapalı Pazar yeri alanı için yer tahsis ettik. Pazarcılar bizden eskipazar yerini istiyordu ancak oraya her pazarcı sığmıyor. Biz her pazarcının sığabileceği bir kapalı pazar yapmalıyız ki vatandaş pazara geldiğinde hepsini bir arada görsün bulabilirsin. İkinci bir projede belki maliyeti çok küçük ama hizmetleri insanlarımıza yönelik yaptığımız için maalesef yapamadığımız ama vicdanen de rahatsız olduğum bir konu; sokak hayvanları için Hayvan Barınağı’dır. Bunu düşündükçe vicdanen rahatsız oluyorum ama şimdi yer tahsisini de yaptık, projede bitme aşamasında. İnşallah en kısa zamanda hayata geçirmek istiyoruz. Beni yeni dönemde heyecanlandıran en önemli proje kentsel dönüşüm ve Estetik Şehir Projesi. Fatsa’da inşallah Kentsel Dönüşüm başlayacak. Şehrimiz çarpık yapılaşmadan oluşuyor, sıvasız boyasız binalar çok. Hükümetimiz Kentsel Dönüşümü teşvik ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile bir çalışma başlattık. Fatsa’mız da öncelikli 4 bölge teklif ettik şu anda bir bölgemiz kabul gördü. Stadyumun olduğu bölge. Burası eski çöp alanına yapacağımız Harikalar Diyarı Projemizde birleştiğinde çok güzel bir proje ortaya çıkacak. Estetik Şehir projemizde yeni yapılacak binalar daha estetik hale getirilecek. Bina isterse 5 kat olsun, isterse 15 kat olsun, estetik olmalı, göze hitap etmeli, 1 kibrit kutusu gibi olmamalı ama çok daha önemlisi eski yapıların sıvasız boyasız yapıların olması kirlilik oluşturuyor. Cephe çalışmaları yapılarak daha estetik daha görsel hale getirmek istiyoruz bunu da belediye olarak biz yapacağız. Vatandaş hiç bu işe ortak olmazsa belediye olarak biz yapacağız çünkü artık kanunen buna yetkimiz olacak. Yol katılım payı gibi vatandaştan sadece masrafını alacağız” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.