ÜST GEÇİTE LED AYDINLATMA YAPILDI
17.05.2011


Fatsa Belediyesi asansörlü üst geçidi Mayıs ayı sonunda tam olarak hizmete sunuyor.

Üst geçit´de yapılan çalışmaları yerinde değerlendiren Başkan Hüseyin Anlayan, geçtiğimiz aylarda Karayolları ile ortaklaşa olarak üst geçidi faaliyete geçirmiştik. Bu çalışmadan sonra alt kısımdan vatandaşlar geçmesin diye yeşil alanda ferforje çalışması yaptık ve vatandaşı üst geçide yönlendirdik. Şimdi üst geçidi daha cazip hale getirmek için, Karadeniz´de bir ilki yapıyor ve Fatsa´da asansörlü üst geçidi hayata geçiriyoruz.

Asansörden özellikle, Özürlü vatandaşlarımız, Yaşlılarımız, Çocuklar ve Hanımlar yararlanırken asansör herkese açık olacak, yani her vatandaş bu asansörden yararlana bilecekler. Türkiye´de birçok yerde üst geçit bulunmakta ama Karadeniz´de ilk defa asansörlü üst geçit Fatsa´da hayata geçiyor. Biz vatandaşlarımızdan sadece buraya sahip çıkmalarını, hor kullanmamalarını, hor kullananları da uyarmalarını rica ediyoruz. Çünkü asansör 24 saat açık olacak ve 24 saatte kamera ile izlenecek. En fazla 6 kişinin binebileceği asansörlü üst geçidimiz tam olarak Mayıs ayı içersinde faaliyete geçecektir dedi.

Ayrıca ışıklandırma konusuna da değinen Anlayan, böyle özellikli bir üst geçite yakışır bir aydınlatma yapmak için çalıştık. Bununda bu hafta tamamladık. Şimdi gece gözüyle bu aydınlatmayı yerinde görelim istedik. Gerçekten burada çok hoş bir manzara var. Bu üst geçit yeni aydınlatmasıyla şehrimizin görünümüne ayrı bir güzellik katmış oldu. Bende çok isabetli bir karar aldığımızı bir kez daha görmüş oldum. Üst geçidimiz artık aydınlatması tamamlanmış olarak hizmet vermeye başlamıştır.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.