ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BELEDİYEDEN BURS İMKANI
09.09.2008

Fatsa Belediyesi tarihinde ilk defa bu dönemde başlattığı, Üniversite Öğrencilerine burs vermeye devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; Öğrencilerimize burs vermeye bu yılda devam edeceğiz. İlk defa Belediye tarihinde burs verdik. Bu konuda ben çok hassasım. Çünkü Üniversite de okuyan ve mezun olan biri olarak bu psikolojiyi çok iyi bilen biriyim. 8 ay boyunca burslar yatacak dediler.

Müracaat eden her öğrencimize burs veriyoruz. Ama en önemli şartımız Öğrencilerimizin Ailelerinin Fatsa`da ikamet etmeleri gerekmekte, nüfus sayımında Fatsa`da yazılamayan öğrenci ve ailelerine kesinlikle burs vermiyoruz, onun haricinde her öğrencimize burs vereceğiz dediler. Burslarımız geçen yıl olduğu gibi; 100–75 ve 50 YTL. olarak yatacak. Öğrencinin ekonomik ve ailevi durumuna göre puanlama yapılacak. Bu konuda tahkikatlar Belediyemiz tarafından gerçekleştirilecek. Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz gerekli incelemeleri yapıp sonuçları duyuracak.

Tekrar özellikle şunu belirtmek istiyorum, Fatsa Belediyesinden burs almanın tek şartı Nüfus sayımında Fatsa`da yazılmaktır. Her ayın 15 inden sonra burslarımızı 8 ay boyunca yatıracağız. Burs almaya hak kazanan Öğrenci ve Ailelerini şimdiden tebrik ediyorum dedi.

İlk yıl 400 Öğrenciye, 2. yıl 700 Öğrenciye burs verdik diyen Başkan Anlayan bu yılın müracaatları da 11 Eylül Perşembe gününden itibaren Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze yapılacaktır dediler.

Burs kazanan Öğrencilerin isim listesi müracaatlar ve incelemeler tamamlanınca www.fatsa.bel.tr de duyurulurda yayınlanacaktır.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.