UMUT DERNEĞİNDEN SERGİ
13.06.2012

Umut Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği Hüsn-i hat ve Tezhip Sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Kültür Sarayı’nda açılan serginin kurdelesini Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca ile Fatsa Belediye Başkanı Bülent Yücetepe,Dernek Başkanı Aysel şaşmaztürk,Kurs hocası Ayşe yılmaz birlikte kestiler.

Hüsn-ihat (güzel yazı yazma sanatı) ve Tezhip (yaldızlama sanatı) sanatının ecdadımızdan bize yadigar olarak kaldığı ifade edilen serginin açılışına yoğun bir katılım oldu. Tezhip ve hat çalışmalarıyla süslenen Kültür Sarayı’ndaki sergide 13 Kursiyerin 96 eseri sergilendi.

Başkan Yrd.Bülent Yücetepe ise açılışta yaptığı açıklamada, serginin Fatsa’da açılmasına vesile olan Umut Derneği başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutladı. Yücetepe, “Böyle bir serginin Kültür Sarayımızda yapılmasının da ayrıca mutluluğunu yaşıyorum. Çünkü biz burayı yaparken her türlü sosyal ve kültürel merkez olacak demiştik nitekim öylede oldu.

Kurdelenin kesilmesinden sonra Kaymakam Bekir Atmaca,-Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe,Kurs hocası Ayşe Yılmaz,Dernek Başkanı Aysel Şaşmaztürk ve misafirler ve konuklar sergiyi gezdiler ve sanat eserlerini ilgi ve beğeniyle izlediler.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.