UMUT DERNEĞİ ‘NDEN 1. GELENEKSEL BAHAR ŞENLİĞİ
18.05.2013

Umut Derneği 1. Geleneksel Bahar Şenliğini Eceler Eyvanında başlattı. 7 renk, 7 lezzet,7 tat ve 7 bölge adında açılan kermeste katılımda bir hayli yoğun oldu.

Kermesin açılışına Ak Parti İstanbul Milletvekili İdris Uçma, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Aktepe, FASİAD Başkanı Hasan Gül de katıldı.

Kermeste açılış konuşmasını Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca gerçekleştirdi. Atmaca: “Umut Derneğinin 7 renk, 7 lezzet,7 tat ve 7 bölge adı ile açtığı sergi gerçekten güzel bir organizasyon olmuş. Özellikle Karadeniz Bölgesinin yöresel lezzetlerini sunan ve bu tatları bizleri buluşturan Umut Derneği başarılı çalışmaları ile göz dolduruyor. Bizlerde kendilerini destekleyerek bir sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Açılış sonrası Mehteran takımı gösteri sunarken Fatsalılarda mehteran takımına eşlik ederek marşları söylediler. Kermesin 4 gün açık olacağını belirten Umut Derneği Başkan Yardımcısı Arzu Bayşu: “Geleneksel pasta yarışması, Havai fişek gösterisi, Yöresel folklor gösterisi, Yöresel lezzetler ve kahvaltılar, gıda ve el işi stantları, hat sanatı ve sürpriz hediyelerin olduğu çekilişler 4 gün boyunca olacak. Tüm Fatsalıları kermesimize bekliyoruz” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.