UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARININ ÖDÜLLERİ VERİLDİ
05.05.2016

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformunun birlikte organize ettiği Fatsa Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin katkı sağladığı en geniş katılımlı sivil bilgi yarışması olan Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının 4.sü Türkiye geneli, Riyazü Salihin’den 1001 Hadis Seçkisi adlı eserden hadis konulu yarışmanın ödül töreni gerçekleşti.
Belediyemiz Kültür Sarayı’nda gerçekleşen ödül törenine Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız Muharrem Aktepe, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu, İlçe Müftümüz Hüseyin Can, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek, Gençlik Merkezi Müdürü Berat Can Şahin, Diyanetsen 2.Nolu Başkanı Recai Özkan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Akyol ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.
Program Fatsa İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Taze’nin Kur’an tilaveti ile başladı. Daha sonra kürsüye gelen Fatsa Çevik Der Başkanı Sezai Batı yaptığı konuşmada, “Yarışmamız genç ihtiyar demeden herkesi okumaya anlamaya ve ve yarışmaya teşvik edecek bir formatta geliştirildi. Yarışma sürecinde gençlerin ufkunun gelişeceğini ve herkes için örnek teşkil edeceği düşünüldüğü için bu yarışmanın adına Ufka Yolculuk Kültür Yarışması denildi. “ dedi.
Bu konuşmadan sonra Fatsa Çevik Der tanıtım slaytı ve yarışma ile ilgili röportajlar izletildi. Daha sonra Derneğin küçük kız izci grubu Birsin Allah’ım ilahisini söyledi ve son olarak ödül töreni gerçekleşti.

DERECEYE GİRENLER
A KATEGORİSİNDE
Yarışmada A, B ve C kategorisinde 10’ar kişi ödüle layık görüldü. Buna gör A kategorisinde Aybastı İmam Hatip Orta Okulundan Selin Kök birinci, Kumru İmam Hatip Orta Okulundan Sudenaz Alpaydın ikinci, Kabataş Senai Yıldız İmam Hatip Orta Okulundan Bahargül Kaya üçüncü, Aybastı İmam Hatip Orta Okulundan Mukaddes Kök dördüncü, Kumru İmam Hatip Orta Okulundan Rüveyda Manav beşinci, Kumru İmam Hatip Orta Okulundan Sude Naz Kurnaz altıncı, Aybastı İmam Hatip Orta Okulundan Beyzanur Kök yedinci, Korgan İmam Hatip Orta Okulundan Samet Eğmen sekizinci, Fatsa Bolaman Orta Okulundan Seher Yeşiltaş dokuzuncu ve Fatsa İslamdağ Orta Okulundan Emine Kılıç onuncu oldu.

B KATEGORİSİNDE
Fatsa Kız İmam Hatip Lisesinden Elifnur Kehya birinci, Fatsa Cahit Zarifoğlu Orta Okulundan Rabia Nur Kurt ikinci Fatsa Cahit Zarifoğlu Orta Okulundan Ayşe Cezan üçüncü, Çatalpınar İmam Hatip Lisesi’nden Seda Çetin dördüncü Fatsa Fen Lisesinden Kübra Sarı beşindi Fatsa Fen Lisesi'nden Emre Sarı altıncı, Fatsa Kız İmam Hatip Lisesi'nden Şeyma Kaya yedinci Çatalpınar İmam Hatip Lisesi'nden Şuayip Gönül sekizinci Fatsa Lokman Hekim mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nden Sunay Yıldırım dokuzuncu Korgan İmam Hatip Lisesi'nden Adem Saydere onuncu oldu.

C KATEGORİSİNDE
Yetişkinler grubunda Fatsa'dan Yılmaz Alır birinci, Kabataş'tan Hatice Kaya ikinci, Fatsa ilçesinden Hatice Duman üçüncü, Fatsa ilçesinden Mualla Canatan dördüncü, Fatsa ilçesinden Elvan Çakar beşinci, Kabataş ilçesinden Mehmet Bilir altıncı, Kumru ilçesinden Mustafa Kozluk yedinci, Kabataş ilçesinden Hanife Bayrak sekizinci, Fatsa ilçesinden Raife Sarıoğlu dokuzuncu, Korgan ilçesinden Sevgi Kartal onuncu oldu.
Programda yarışmaya katkıda bulunan Şükrü Ebrem, Zehra Akın, Fatma Altuntaş, Ali Arapoğlu, Ziya Toprakoğlu, Süleyman Ertürk ve Mahmut Bölükbaş’a plaket takdim edildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.