Turizm Haftası Kutlandı
16.04.2010
15-22 Nisan Turizm haftası nedeniyle Fatsa Ticaret Meslek Lisesi ve Kız Teknik Meslek Lisesi tarafından ortaklaşa düzenlenen programda en büyük ilgiyi yöresel düğün yemeği olan keşkek görürken 1 kazan keşkek büyük izdiham nedeniyle 30 dakikada bitti.
Fatsa Belediyesi Atatürk Parkı Antik Tiyatroda gerçekleşen kutlama programına Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya, Okul Müdürleri, Öğrenciler ve ilçe halkı katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Fatsa Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Hüseyin Demir Turizmin dünyada son yıllarda en çok gelişen sektörlerden biri olduğunu belirterek, “Bu gelişmeye paralel olarak ülkemizde etkinliği ve ekonomi içindeki payı palanlı ve dengeli bir biçimde artmakta ve dünya üzerinde turizm hareketlerinden aldığı payda hızla büyümektedir. İlçemiz Fatsa’nın da turizm gelirlerinden pay alması için tanıtılması iç turizm hareketlerine yönelik özellikle yaylacılık doğa ve deniz turizmine hizmet edecek yatırımların planlanması da önem arz etmektedir. Ülkemiz turizm kaynakları bakımından bir hazinedir. Sahip olduğumuz doğal güzellikler tarihi ve kültürel değerler dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar bol ve güzel aktarılması sağlanmaktadır” dedi. Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer ise Fatsa’nın turizm açısından zengin bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.
Programda Okul Öğretmenlerinden Ali Bektaş ve Öğrenciler turizmle ilgili şiirler okudular ve konuşma yaptılar. Daha sonra Kız Teknik Meslek Lisesi folklor ekibi gösterilerini sundu. Programda son olarak Ticaret Meslek Lisesi Öğrencileri kolbastı gösterisi yaptı. Fatsa Ticaret Meslek Lisesi ve Kız Teknik Meslek Lisesi’nin turizm haftası programı yöresel düğün yemeği olan keşkek ikramı ile sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.