TERSANE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
16.01.2008


Fatsa İlçesine yapılacak olan Tersane için çalışmalar aralıksız olarak sürüyor.

Tersane alanında yapılana alt yapı çalışmalarını inceleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, yaptığı açıklamada; Bizler Belediye olarak ilçemize gelecek her yatırımın yanındayız. Tersane çalışmalarının yazışmaları ve ruhsat alınması hazırlığı tam 3 yıl sürdü. Artık Tersane için ruhsat onaylandı.

Tahsisi yapılan tersane alanı toplam 23 dönüm. Burada Çillioğlu Gemi sanayi alt yapı çalışmalarını başlattı. Dolgu çalışmaları 1 hafta içersinde tamamlanacak, ardından beton atma işlemi başlayacak. Bu yaz Tersane alanında çalışmaların hız kazandığını tüm hemşerilerimiz görecektir.

Bu yatırım bizleri çok heyecanlandırıyor, çünkü bu tersanede toplam 600 kişi iş imkanı bulacak. Bizi asıl heyecanlandırın ana unsur budur. 2008 yılı sonunda inşallah ilk kaynağı hep birlikte yapacağız.

Bu hizmetin ilçemize gelmesinde emeği olan herkese Fatsa`lılar adına teşekkür ediyor. Çillioğlu Gemi sanayi yede Fatsa`yı tercih ettikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Tersane inşaatı başlamış olup şimdiden bu büyük yatırım ilçemize hayırlı olsun diliyorum.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.