TASARRUF EDEREK BÜYÜYORUZ…
26.02.2020

TASARRUF, TOPLUMSAL AÇIDAN İYİ BİR GELECEĞİN ÖN KOŞULU.

TASARRUF EDEREK BÜYÜYORUZ…

Yarını güvence altına almak amacıyla tasarruf yapılır. Tasarruf etmenin önemi, bireysel anlamda yapılan maddi tasarrufun yanı sıra çok daha farklı konularda da ortaya çıkmaktadır. Dünyada birçok kaynak sınırlıdır. Sınırlı olan bu kaynakların israf edilmemesi gerekir. Tasarrufun ülke ekonomisine katkısı da çok büyüktür. Enerji kaynaklarının boşa harcanmaması enerji ihtiyacını azaltır ve buna paralel olarak da ülkenin dışa bağımlılığı azalır.
Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar uyguladıkları tasarruf tedbirleri sayesinde doğalgazda yüzde 35’in üzerinde tasarruf sağlayacaklarını belirtti.

“ÜRETEREK HEM HİZMET EDİYOR HEM DE TASARRUF SAĞLIYORUZ”
Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar belediyeye ait bir çok işletmede hayata geçirdikleri tasarruf tedbirlerini sosyal tesislerde de uygulamaya koyduklarını belirterek, “Enerji tasarrufu konusunda sürdürülen çalışmaların ve politikaların etkin şekilde topluma yansıması için yapılan yeniliklerin doğru ve yerinde olması gerekiyor. Doğal enerji kaynakları bu düzlemde en büyük önemi taşıyan alan olarak karşımıza çıkıyor. Üreterek hem hizmet ediyor hem de tasarruf sağlıyoruz. Bu bizler için çok özel ve önemli bir anlayış.
Vatandaşlarımıza hizmeti önceleyen çalışmalarımıza her geçen gün yeni birisini ekliyoruz. Tesisimizde doğal gaz kullanımına kavuşturarak ciddi bir tasarruf sağlamış olduk. LNG dediğimiz sıvılaştırılmış doğal gaz kullanılıyorduk, doğalgaz bağlanmasından sonra bu doğalgaz faturamızı 25 bin TL ye düşürmeyi planlıyoruz. Yüzde 35’in üzerinde bir tasarruf sağlayacağız sistem kendisini 2-3 yılda amorti etmiş olacak.
Senelik ödediğimiz 500.000 TL’ye yakın doğalgaz giderimizi 300.000 TL civarına çekmeyi hedefliyoruz. Buradan saylayacak olduğumuz tasarrufun hizmete dönüşmesini de ayrıca planlıyoruz ve onu da hayata geçireceğiz.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.