TARİH BU İHANETİ UNUTMAYACAK, UNUTTURMAYACAĞIZ
08.08.2016

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Demokrasi nöbetinin 26.gecesinde yaptığı konuşmada; “İhanet gecesi tarih boyunca unutulmayacak, unutmamamız gerekiyor unutturmamamız gerekiyor. Çocuklarımıza torunlarımıza bizlerden sonraki nesilleri bu ruhun devam edebilmesi için bu işin hakikatinin her daim anlatılması ve unutulmaması gerekiyor” dedi.

Olağan üstü bir gelişme olmadığı takdirde sonun bir önceki nöbeti tutuyoruz diyerek sözlerine başlayan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan inşallah Çarşamba günü sonlandıracağız dedi yeni bir gelişme olmazsa bu akşamda yarın akşamda bu meydandayız inşallah. 15 Temmuz’dan bugüne kadar Türkiye’nin her bir tarafından her bir şehrinde her bir meydanında bütün vatandaşlarımız aynı duyguyla aynı düşünceyle meydanları dolduruyor. Bunun tek sebebi hepimizin gördüğü ve yaşadığı bu ihanet. İhanet gecesi bu meydanlardaki bu kalabalıklarla da inşallah tarih boyunca unutulmayacak unutmamamız gerekiyor unutturmamamız gerekiyor. Çocuklarımıza torunlarımıza bizlerden sonraki nesilleri bu ruhun devam edebilmesi için bu işin hakikatinin her daim anlatılması ve unutulmaması gerekiyor. Milletimizin devletimizin bekası için bayrağımızın düşmemesi ezanımızın dinmemesi için unutulmaması gerekiyor. 15 Temmuz gecesi gerçekten tarihinde ibretlik bir an olarak yerini aldı. Vatan sevgisi millet sevgisi ne demek olduğunu bu millet tüm cihana bir defa daha gösterdi ve o hainliğin de nereye kadar varabileceğini o hainler gösterdi. Buradan herkesin çıkartması gereken çok büyük dersler var tabi bunun için hayatını feda eden canı pahasına mücadele eden askerlerimiz polislerimiz vatandaşlarımız var. Şehit olanlar var, yaralananlar var bir defa daha buradan şahsım adına ve bütün hemşerilerim adına tüm yaralılara şifalar diliyorum hayatını kaybeden bütün hemşerilerimize dostlarımıza kardeşlerimize sivil asker polis hepsinin Rabbim şahadetlerini makbul eylesin” dedi.

“FİTNEKARLAR ÇATLASIN BU BİRLİK ÇATLAMASIN”

Bu olaydan çıkarılması gereken çok büyük derslerin olduğunu ifade eden Başkanımız Anlayan, “Her birimizin çıkarması gereken çok büyük dersler var, hiç o yana bu yana eymeden bükmeden. Bütün kurumlarımızın çıkarması gereken çok büyük dersler var. Hükümetimizin siyasi partilerimizin tamamının çıkartması gereken dersler var. Ben inanıyorum ki devlet adına millet adına her birimiz en yukarıdan en aşağıya bu dersi çıkartıyoruz. Tabi buradan bütün dünyanın da çıkartması gereken dersler var. Sürekli bize demokrasi nutku atanlar sürekli bize insan hakları nutku atanların insan hakları ve demokrasinin sadece kendilerini işlediğini bize gelince hepsinin çok af edersiniz fasa fiso olduğunu bir kez daha anladık. Bir tane daha dostumuz olmadığını anladık. Bir defa daha dünyada ancak Allah için birbirini sevenlerin kardeş olduğunu anladık. İnşallah her şeyi unutalım ama bunu unutmayalım ancak Allah için birbirini sevenler kardeştir, biz Allah için birbirimizi sevdik. Biz Allah için bu memleketimizi bu bayrağımızı bu milletimizi devletimizi sevdik o sebeple tek yumruk olduk bir defa daha tek millet olduk. Asıl olan vatansa gerisi teferruat tır dedik. Siyasi görüşü ne olursa olsun tek yumruk olduk Rabbim bu beraberliğimizi bozmasın ve daim eylesin. Hiçbir fitne de inşallah bunu çatlatmasın. Fitne karlar çatlasın bu birlik çatlamasın. İnşallah bizler yarın akşam bu meydanda nöbetimizi taçlandırarak sonlandıralım inşallah o yüzden 15 Temmuz’dan bugüne kadar bu meydana gelmiş gelmemiş bu akşam burada olan ve olmayan bütün hemşerilerimiz bütün siyasi parti temsilcilerimiz bütün kamu kuruluşlarımıza bütün sivil toplum örgütlerimize ve bütün hemşerilerimizi başta sizler olmak üzere şu daveti yapıyorum. Bu akşam yine bu saatte burada toplanalım ve sabaha kadar meydanı terk etmeden Fatsa’nın da tarihinin inşallah en büyük kalabalığın yapalım ki Fatsa’da kendine yakışanı bu meydanda göstersin diyorum. Bu daveti ben yapıyorum lütfen sizlerden de bunu çevrenizi davet ederek duyurmanızı istiyorum. Bu sayımız bir değil bu sayımız bin değil binler olsun diyorum” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.