SPOR KOMPLEKSİ KABA İNŞAATI BİTTİ
09.06.2011


Spor Kompleksi inşaatını gezen Başkan Anlayan, burada yapılan çalışmaları kontrol etti. Başkan Anlayan, Spor Kompleksimizin kaba inşaatı tamamen bitmiştir dedi.

Proje olarak Karadeniz´de örnek bir proje olan Spor Kompleksi içersinde Yüzme havuzları, Jimnastik salonları, Bay ve Bayanlar için ayrı ayrı Hamam ve Sauna, Fitnıs spor alanı, yarı olimpik bir yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ve bahçesinde açık havuzu olacak. Özellikle yüzme konusuna değinen Başkan Anlayan, bölgemiz deniz bölgesi ama bir çok vatandaşımız yüzmeyi bilmiyor, burada özellikle yüzme konusunda ciddi çalışmalarımız olacak, Küçük büyük herkese yüzme kursu açıp, yüzmeyi öğreteceğiz. Buda aslında spor dalarından biri ama Spor deyince akla hemen Futbol geliyor. Bizde Futbolda oynansın ve izlensin ama yüzmeyi de herkes bilsin istiyoruz dedi. 2011 yılı içi içersinde iç tefrişat çalışmalarının başlayacağını belirten Anlayan 2012 yılı sonunda Spor Kompleksinin tam olarak faaliyete geçeceğini söylediler.

Anlayan, aslında burası spor kompleksinden ziyade bir yaşam merkezi olacak, adını spor kompleksi koyduk ama bir çok vatandaşımız bunu anlamıyor, gerekirse yarışma yapıp buranın adını bile değiştire biliriz dediler. Anlayan, Kültür Sarayı ve Elekçi projemizi hayal olarak görenler, şuanda buraların faaliyete geçtiğini ve yoğun olarak talep gördüğünü izliyorlar, Spor Kompleksi projemizde hayal diyenler çok oldu ama görüyorsunuz ki kaba inşaatı bitti ve iç yapımının hazırlılarına başladık, buranın toplam kullanım alanı 4500m² Projenin tamamının yapılacağı alan ise 10 dönüm. Biz söz verdiğimiz her projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz, bu belirttiğimiz projeler Ordu hatta Karadeniz de parmak la gösterilen örnek projelerdendir, hedef 2023 yılının modern ve gelişmiş Şehri Fatsa’yı yapmak. Bu çalışmalarda bunun en önemli ayaklarındandır.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.