SPOR KOMPLEKSİ KABA İNŞAATI BİTİYOR
09.05.2011Spor Kompleksi inşaatını gezen Başkan Anlayan, burada yapılan çalışmaları kontrol etti. Şuanda Kapalı Havuzun Çatı ve kaba inşaatı tamamlandı. Başkan Anlayan, bu ay içersinde Spor Kompleksimizin kaba inşaatını bitirmeyi hedefliyoruz dedi.

Kaba inşaatın bu hafta son hasırının betonu atılıyor. Bu betonla beraber kaba inşaat tamamlanmış olacak. Proje olarak Karadeniz´de örnek bir proje olan Spor Kompleksi içersinde Yüzme havuzları, Jimnastik salonları, Bay ve Bayanlar için ayrı ayrı Hamam ve Sauna, Fitnıs spor alanı, yarı olimpik bir yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ve bahçesinde açık havuzu olacak. Özellikle yüzme konusuna değinen Başkan Anlayan, bölgemiz deniz bölgesi ama bir çok vatandaşımız yüzmeyi bilmiyor, burada özellikle yüzme konusunda ciddi çalışmalarımız olacak, Küçük büyük herkese yüzme kursu açıp, yüzmeyi öğreteceğiz. Buda aslında spor dalarından biri ama Spor deyince akla hemen Futbol geliyor. Bizde Futbolda oynansın ve izlensin ama yüzmeyi de herkes bilsin istiyoruz dedi. 2011 yılı içi içersinde iç tefrişat çalışmalarının başlayacağını belirten Anlayan 2012 yılı sonunda Spor Kompleksinin tam olarak faaliyete geçeceğini söylediler.

Spor Kompleksi çok büyük bir proje diyen Anlayan, bu zamana kadar buraya 2 Trilyon 300 Milyarlık bir harcama yaptık, bunun tamamını Belediye bütçesinden karşıladık. Şimdi teknik elemanlarımız içyapım ihalesi hazırlıklarına başladılar. İnşallah 2012 yazında hep birlikte burada spor yapıp yüzeceğiz dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.