SPOR KOMPLEKSİ İNŞAATI İÇYAPIMI İÇİN YER TESLİMİ YAPILIYOR
05.03.2012

Fatsa Belediyesinin önemli projelerinden biri olan Spor Kompleksi inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan beraberinde teknik personelleri ile spor kompleksi inşaatına giderek yapılacak çalışmaları yerinde değerlendirdi.

İçerisinde yüzme havuzları, jimnastik salonları, bay ve bayanlar için ayrı ayrı hamam ile sauna, Fitness Spor alanları bulunan Spor Kompleksi 6 ay içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; “Spor Kompleksi projemizin içyapım ihalesinin sözleşmesini geçen hafta imzalamıştık. Bu imza ile beraber artık yer teslimini yapıyoruz. Spor Kompleksi inşaatımız hızla devam edecek. Allah kaza bela vermezse Eylül ayında inşallah projemizi hayata geçireceğimizin müjdesini vermek istiyorum. Daha önce vatandaşlarımıza taahhüt etmiştik ve inşaatına başlamıştık. Söz verdiğimiz gibi projelerimiz Fatsa’da bir bir hayata geçiyor. Spor Kompleksi projemiz zaten başlamıştı ve biz kaba inşaatı devam ederken her aşamada da kamuoyunu bilgilendirmiştik. 2011 sonbaharında da kaba inşaatımız tamamen bitmişti. Şimdi ise geri kalan iç tefrişatında bugün itibari ile ihale aşamamız tamamlandı ve gördüğünüz gibi teknik personellerimizle beraber kaba inşaatı geziyoruz. Buradan Fatsa’mıza ve Ordumuza hayırlı olmasını diliyorum. İçeriği itibari ile 7’den 70’e herkesin hem spor hem keyif amaçlı kullanabileceği bir mekân hayata geçiyor. İçerisinde bay-bayan ayrı ayrı Fitness spor salonları, sauna, buhar hamamı, Türk hamamı ve mesaj odaları olacak. Özellikle herkesin merakla beklediği yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve ayrıca oyun salonlarının olduğu bir proje olacak. Bu oyun salonları öncelikli çocuklarımız için olacak. Çünkü aileler bir yere gezmeye gittiklerinde çocuklarının ayrı bir mekânda zaman geçirmelerini çok arzu ediyorlar” dedi.

Başkan Anlayan Spor Kompleksinin içinde güzel bir kafe ve restoranın olduğunu da söyleyerek; “Burada vatandaşlarımız hem spor yapacaklar hem saunası ve hamamıyla keyifli bir zaman geçirecekler. Özellikle yüzme havuzunda yüzme bilmeyenler eğitim alacak, yüzme bilenlerde gerek yarış gibi organizasyonlara katılacak, gerekirse 4 mevsim yüzmenin keyfini sürecekler. Sözleşmemiz bugün itibari ile de başladı. İnşallah 6 ay sonra yani Eylül ayında projemiz bitmiş ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak için hazır hale gelmiş olacak” diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.