SPOR KOMPLEKSİ İNŞAATI İÇYAPIM İHALESİ YAPILDI
28.02.2012

Fatsa Belediyesinin önemli projelerinden biri olan Spor Kompleksi inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Karadeniz Bölgesinde örnek bir yapı olacak olan projenin içyapım ihalesi bugün gerçekleşti.

İçerisinde yüzme havuzları, jimnastik salonları, bay ve bayanlar için ayrı ayrı hamam ile sauna, Fitness Spor alanları bulunan Spor Kompleksi 6 ay içerisinde bitirilmek üzere ‘Üçüncüler İnşaat’ firması yetkilisi Ayhan Üçüncü ile sözleşme imzalandı.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; “Fatsa’mız ve Ordu için hayırlı olsun” dedi ve; “Spor Kompleksi projemizin içyapım ihalesinin sözleşmesini imzaladık. Bu imza ile beraber artık yer teslimi yapacağız ve Spor Kompleksi inşaatımız devam edecek. Allah kaza bela vermezse Eylül ayında inşallah projemizi hayata geçireceğimizin müjdesini vermek istiyorum. Daha önce vatandaşlarımıza taahhüt etmiştik ve inşaatına başlamıştık. Söz verdiğimiz gibi projelerimiz Fatsa’da bir bir hayata geçiyor. Spor Kompleksi projemiz zaten başlamıştı ve biz kaba inşaatı devam ederken her aşamada da kamuoyunu bilgilendirmiştik. 2011 sonbaharında da kaba inşaatımız tamamen bitmişti. Şimdi ise geri kalan iç tefrişatında bugün itibari ile ihale aşamamız tamamlandı ve gördüğünüz gibi imzaları attık. Buradan Fatsa’mıza ve Ordumuza hayırlı olmasını diliyorum. İçeriği itibari ile 7’den 70’e herkesin hem spor hem keyif amaçlı kullanabileceği bir mekân hayata geçiyor. İçerisinde bay-bayan ayrı ayrı Fitness spor salonları, sauna, buhar hamamı, Türk hamamı ve mesaj odaları olacak. Özellikle herkesin merakla beklediği yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve ayrıca oyun salonlarının olduğu bir proje olacak. Bu oyun salonları öncelikli çocuklarımız için olacak. Çünkü aileler bir yere gezmeye gittiklerinde çocuklarının ayrı bir mekânda zaman geçirmelerini çok arzu ediyorlar” dedi.

Başkan Anlayan Spor Kompleksinin içinde güzel bir kafe ve restoranın olduğunu da söyleyerek; “Burada vatandaşlarımız hem spor yapacaklar hem saunası ve hamamıyla keyifli bir zaman geçirecekler. Özellikle yüzme havuzunda yüzme bilmeyenler eğitim alacak, yüzme bilenlerde gerek yarış gibi organizasyonlara katılacak, gerekirse 4 mevsim yüzmenin keyfini sürecekler. Sözleşmemiz bugün itibari ile de başladı. İnşallah 6 ay sonra yani Eylül ayında projemiz bitmiş ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulmak için hazır hale gelmiş olacak” diye konuştu.

Projenin maliyeti hakkında da bilgi veren Başkan Anlayan; “İmzaları attık, Eylül ayında Spor Kompleksimizin hayat geçeceğini ifade ettik ama her işte olduğu gibi maliyetleri de kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Çok ciddi bir yatırım ama biz bu projeyi belediyenin imkânları ile yapıyoruz. Bugün projenin kaba inşaatı bitti ve (KDV dâhil) 3 trilyon 65 milyara mâl oldu. Şu anda imzaladığımız iç tefrişat anlaşması da (KDV dâhil) 3 trilyon 715 milyardır. Toplamda ise 6 trilyon 780 milyara mâl olacak bir proje. Bir defa daha tüm Fatsa’ya ve Ordu’ya hayırlı olmasını diliyorum. Çünkü biliyorum ki sadece Fatsa’dan değil, Ordu’nun her bir tarafından her bir vatandaşımız gelip burada keyifli bir zaman geçirecek” dedi.

Böylelikle Spor Kompleksi Eylül ayında hayata geçirileceği tüm kamuoyuna duyuruldu.

Haberin Görselleri

img alt=

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.