SPOR KOMPLEKSİ 2012 SONUNDA HİZMETE AÇILACAK
02.11.2010Fatsa Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Spor Kompleksinde çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Spor Kompleksinde şuanda yarı olimpik Yüzme havuzunun çatı kaplama işlemi tamamlandı, diğer alanların kaba inşaatı sürüyor.

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan burada yaptığı açıklamada, Spor Kompleksi projemiz başladı ve hızla yapılıyor. Bu projemiz sadece bu yüzme havuzundan ibaret değil, içersinde, Kafeterya, Yüzme havuzları, Jimnastik salonları, Bay ve Bayanlar için ayrı ayrı Hamam ve Sauna, Fitnıs spor alanı, yarı olimpik bir havuz, çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları ve bahçesinde açık havuzu olacak.

Biz burada Spor Kompleksi deyince Yüzmeyi akla getireceğiz. Burası yüzme merkezi olacak, tabi diğer bölümlerde hizmet verecek ama önceliğimiz burada yüzmek ve yüzmeyi herkese öğretmek olacaktır dediler.

Çelik çatı kaplaması yapılan Yarı olimpik havuzda daha sonra iç kısımlarında çalışmalar hız kazanacak, bunun yanı sıra diğer bölümlerde de çalışmalar hızla sürmekte; amacımız yılsonuna buranın kargasını bitirmek.2011 yılı içersinde de iç tefrişat ihalesini yapıp 2012 yılı sonunda da burayı hizmete açmayı hedefliyoruz dediler.

Spor Kompleksi 2012 sonu, yani kışın bitecek ama vatandaşlarımız merak etmesinler burada yaz kış kullanılacak yarı olimpik bir havuzumuz bulunmakta, kışın ısıtmalı olarak kapalı havuzda yazında açık havuzda burası halkımıza hizmet verecektir. Bizde teknik personellerimizle beraber inşaatı yerinde inceliyoruz, programımızda bir aksama yok mütahitimiz de iyi bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Belediye olarak Karadeniz`de örnek olacak çok iddialı bir proje yapıyoruz. Burası vatandaşların günü birlik gelebilecekleri aileleriyle sporlarını yapacakları, günün stresini ve yorgunluğunu atabilecekleri nezih bir mekan olacaktır, ben bir kez daha bu büyük projenin ilçemize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.