SÖZÜN BİTTİĞİ HİZMETİN YAPILDIĞI YERDEYİZ
09.06.2011Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Kurtuluş Mahallesi, Yaş Sebze ve Meyve Hali ile Spor Kompleksinin bulunduğu bölgede devam eden yağmur suyu hattı çalışmalarını yerinde inceledi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, bu bölge tamamen alt yapısızdı ve en ufak bir yağmur da evleri su basıyordu hatta kanalizasyonlar bile evlere taşıyordu. Geçen yıl bu Caddenin kanalizasyon hattını yaptık, yine aynı mahallede Dere ıslahı gerçekleştirdik, şimdi de buranın yağmur suyu sorununu çözümlenmesi için çalışıyoruz. Toplamda bu bölgede 3500 mt.lik bir yağmur suyu hattı yapmamız gerekiyor, bunun 1500 mt lik kısmını tamamladık, kısa sürede de geri kalan kısmını bitireceğiz bu çalışmalardan sonra yollar asfaltlanacak duruma gelmiş oluyor yani alt yapı sorunu tamamen bitmiş olacak. Bundan sonraki yapılacak iş asfaltlama çalışmasıdır.

Evkaf Mahallesindeki asfaltlama çalışmamızdan sonra ekiplerimiz Kurtuluş Mahallesine geçecek, burada daha önce Eski Cezaevine kadar parke taşı döşemesi yapmıştık, ama sonrasındaki Sıvazlar mevkii diye adlandırılan bölgede yollarımız stabilize idi, şimdi geri kalan ana ve ara yolları asfaltlayacağız derken, mahallede çaylı sohbet yapan bayanların yanına giderek onların sohbetine katıldı ve onarlın taleplerini dinleyerek, bu bölgede yapılacak çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verdi. Kısacası sözün bittiği hizmetin yapıldığı yerdeyiz açıklamasında bulundular.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.