SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ HUZUREVİ İNŞAATINA GİDEREK İNCELEMELERDE BULUNDU
20.03.2012

Fatsa Belediyesinin büyük bir özveri ile başlayıp sürdürdüğü ve önümüzde ki sene yapımını bitirip Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devretmeyi planladığı Huzur Evi'ni Aile ve Sosyal Politikalar Ordu İl Müdürü Murat Yıldırım ziyaret etti.

Yaşlılar Haftası ile Fatsa'ya gelen ve Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan'ın davetine katılan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Yıldırım ve Ordu Huzurevi'nde yaşayan yaşlı vatandaşlar önümüzde ki günlerde temel atma töreni yapılması beklenen Huzurevi'ni ziyaret ettiler.

Çalışmaları yerinde inceleyen Aile ve Sosyal Politikalar Ordu İl Müdürü Murat Yıldırım'a Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan eşlik ederken kendisine de çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Burada bir konuşma yapan Murat Yıldırım; "Huzurevleri ülkenin son zamanlarda artış gösterdiği görülen ihtiyaçtır" dedi ve Ordu'da ki 100 kişilik Huzurevi'nin yetersiz olduğunu söyledi.

Yıldırım; "Gün geçtikçe ihtiyaç artıyor. Fatsa'da Huzurevi yapımı projesinin olduğunu duyunca çok sevindik. İhtiyaç bir ölçüde azalmış olacak. İstiyoruz ki Huzurevleri olmasın yaşlılar aileleri ile birlikte kalsın. Zaten bakanlığımızın görüşü de bu yöndedir. Aileyi parçalamamak. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ismi özellikle koyuldu. Fakat bu teorikte olduğu gibi pratikte de böyle olmuyor. Yaşlılarımız ister istemez kimsesiz olabiliyor, çoluk çocuğu olmayabiliyor. Şartlar gerektirdiği için mecburen Huzurevi ihtiyacı oluyor. Dolayısıyla Fatsa böyle bir ihtiyacı gidermek noktasında müdürlüğümüze yardımcı oluyor. Müdürlüğümüzün çok önemli bir ihtiyacını karşılamış oluyor. Biz başta sayın başkanımız olmak üzere bu konuda destek veren bütün işadamları ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu yardımlarının karşılığını alacaklardır diye düşünüyoruz. Projeyi gördük beraberce baktık çok güzel bir proje. İnanın umduğumdan daha da güzel. Özellikle bina içerisinde bir bahçenin olması çok ilgimi çekti. Sizin aracılığınız ile vatandaşlarımızı başkanımızı rahatlatmaları açısından destek vermeye davet ediyorum ve başkanımıza tekrar çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise her aşamanın vatandaşlar ile paylaşıldığını söyleyerek; "Kış şartlarında çalıştığımızdan dolayı bodrum katı biraz yavaş ilerledik. Fakat inşallah bundan sonra mevsim iyi olursa daha hızlı bir şekilde bu inşaatın bittiğini göreceğiz. Şu anda inşaatın bodrum kısmı tamamen bitmiş durumda. İl Müdürümüzle her aşamada konuşuyor, paylaşıyorduk ama hava şartlarından dolayı bir çok defa programlamamıza rağmen buraya incelemeye gelemiyorduk. Bugün "Yaşlılar Haftası" vesilesiyle Ordu Huzurevi'nde ki yaşlılarımızı ağırlayınca bu da vesile oldu. İnşaatı da şantiyeyi de müdür beyle beraber inceliyoruz. Projemizi beğeniyoruz, beğenerek yapıyoruz. Tabi İl Müdürümüz de bu aşamada olmasına rağmen beğenmiş olması bizi ayrıca mutlu etti kendisine teşekkür ediyorum. Biz bu projeyi Fatsa Belediyesi olarak başlattık ama sonuçta Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzün kontrolünde olacağı için onların kriterlerine uygun olarak ilerliyoruz. Her defasında paylaşıyorum işletmeciliğini biz değil onlar yapacaklar. O sebeple onlarla yapmış olduğumuz protokol nezdinde iç tefrişatını da kendileri tamamlayarak hayata geçirecekler ve hizmet alacaklar. Biz inşallah programımız gereği 2013 yılında bu inşaatı taahhüt ettiğimiz şekilde bitirip devredeceğiz. İnşallah 2013 yılı içerisinde iç tefrişatı ile beraber Sosyal Hizmetle Müdürlüğümüz burayı tamamlayacaktır" dedi ve 2014 yılının Mart ayında Huzurevi'nin hizmete girmiş olacağını umduğunu söyledi.

Haberin Görselleri

/p

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.