“SORUNLARI YÜZEYSEL DEĞİL KÖKTEN ÇÖZECEĞİZ”
22.09.2019

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe ziyaretleri kapsamında Fatsa’ya geldi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkan’ı Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’i Fatsa’da Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İlçe Başkanı İsa Yüksel ve Belediye Meclis Üyeleri karşıladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler Fatsa’da ilk olarak Belediyeyi ziyaret etti. Belediye binasında Fatsa için yapılacak projeler hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Güler, “Biz hizmet için geldik. Burada bütün mesele hizmet etmek. Hep dediğim gibi ‘Bir şey olmak için değil, Bir şey yapmak için buradayız ve yapmaya da devam edeceğiz inşallah” dedi.

“ÇÖPSÜZ BİR FATSA, MEYDANI GÜZEL BİR FATSA”

Fatsa’nın çöp sorunu ve yol problemi başta olmak üzere tüm sıkıntıların çözüleceğini belirten Başkan Güler, “Burada çözmemiz gereken sorunlar yüzeysel değil, kökten çözülecek sorunlar. Bunun içinde elimizden gelen her şeyi yapacağız. En kısa zamanda Meydan Projesi de bitecek. Fatsa güzel bir meydana kavuşacak. Çöpsüz bir Fatsa, Meydanı güzel bir Fatsa ve ilave olarak da deniz kullanan bir Fatsa olacak. Bu kadar güzel bir ilçemiz varken bütün imkanlarından yararlanılması lazım. Önce işin ekonomik boyutunu ele alacağız. Ordu vilayetinin toprağının yarısı kadar denizi var. Allah bize Konya Ovası gibi deniz vermiş. 6 Bin Km² toprağımız ve 3 Bin Km² denizimiz var. Yani Fatsa’nın yarısı kadar denizimiz var ve boş duruyor. Fatsa’ya denizden bakmak lazım ve denizi kullanmamız lazım. Balıkçılık dahil bütün yatırımları yapan tekneleri faaliyete geçireceğiz. Limanı daha aktif hale getirmemiz gerekiyor. Ünye ve Fatsa Limanının hakkını veremiyoruz. İhracatımızı başka illerden yapmak yerine kendi yaşadığımız yerde yapacağız. Bunlar bizim işimiz; hayvancılık, tarım, fındıkla ilgili bütün çalışmalar bizim işimiz. OSKİ Genel merkezini Fatsa’ya getirdik. Su problem olmaktan çıkacak. Bu devirde artık bulanık su bize yakışmıyor, bunları toparlayacağız. Yollar konusunda Ordu yol ağı bakımından ilk üçe girmiştir. Yolların her ayrıntısını bir plan dahilinde ele alacağız.” diye konuştu.

“ÇÖP SORUNUNUN KALDIRILMASI VE DOĞALGAZ KONUSUNDA TEŞEKKÜR EDERİZ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e ilçemize yapmış olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Uzun yıllar Fatsa’mızın karşı karşıya olduğu çöp sorununu ortadan kaldırdı. Artık Fatsa’mıza çöp dökülmüyor, dökülmeyecek. Fatsa Cumhuriyet Meydanımız 2 ay içinde tamamlanacak. Sayın başkanımız bir telefonumuzla ilçemizin nüfus yoğunluğuyla en kalabalık mahallerinden olan Dolunay mahallemizde ve yine ilçemizin can damarı Organize Sanayi Bölgemize doğalgazın gelmesini sağlamasından dolayı teşekkür ederiz. Önümüzdeki aylarda Büyükşehir Belediyemizle yapacağımız çalışmalarla Fatsa’mız daha güzel daha yaşanılabilir bir ilçe olacak. Şehrimizi el ele vererek yarınlara taşıyacağız.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.