SOKAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİ
27.05.2020

Sokağa çıkma yasağı sadece insanları değil sokak hayvanlarını da olumsuz etkiliyor. Fatsa ilçesinde sokağa çıkma yasağı nedeniyle Fetiye Tepecik Fatsa Belediyesi’nden aldığı mama desteğiyle gönüllü olarak sokak hayvanlarının bakımını gerçekleştiriyor.
Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerle Bolaman mahallesindeki sokak hayvanlarına mama bırakan Fetiye Tepecik örnek bir davranış sergiledi.

“FATSA BELEDİYESİ BENDEN ÖNCE DAVRANDI””

Fetiye Tepecik yaklaşık 1.5 yıl önce Ekolojik Yaşam Derneği kurduklarını belirterek, “Ekolojik Yaşam sokak hayvanlarını da içeriyor. Biz de bu anlamda soak hayvanlarını besliyoruz. Bu arada maddi sıkıntı da yaşıyoruz. Bu anlamda maddi desteğe de ihtiyacımız var. Ben maddi destek için Fatsa Belediyesi’ne baş vuracaktım fakat belediye benden önce davrandı. Ben insanlardan maddi destekten daha çok sokak hayvanlarına acımasız davranmamalarını istiyorum. Ben burada ilk başta çok sıkıntı yaşamıştım ama insanlar şimdi sokak hayvanlarının zararsız olduklarına alıştılar. Kendileri yardım yapamasalar da bana engel olmuyorlar. İnsanlar evlerinin önüne mutlaka bir kap bir şey koysunlar onlar bir şekilde yer doyarlar.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.