SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI’NIN ŞAMPİYONU MUTLU BALIKÇILIK
05.08.2022

Fatsa Belediyesi 10.Çınar Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sokak Basketbolu Streetball ’ın şampiyonu Mutlu Balıkçılık oldu.
Sahil basket sahasında 1 Ağustos tarihinde 4 grup halinde 15 takımın üç gün boyunca kıyasıya mücadele ettiği Sokak Basketbolu Streetball turnuvasında toplamda 25 karşılaşma oldu.
TURNUVANIN ŞAMPİYONU MUTLU BALIKÇILIK
Toplamda 70 oyuncunun kayıt yaptırdığı Sokak Basketbolu turnuvasının finalinde Kuroko Kagami’yi 15-11 mağlup eden Mutlu Balıkçılık turnuvanın şampiyonu oldu.
TURNUVANIN İKİNCİSİ KURUKO KAGAMİ, ÜÇÜNCÜSÜ ERSİN İDMANYURDU
Kuroko Kagami ile Mutlu Balıkçılık arasında oynanan final karşılamasını izleyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar maçın bitiş düdüğü ile birlikte şampiyon takım Mutlu Balıkçılık’ın kupasını ve ödülünü takdim etti. Turnuvanın ikincisi Kuroko Kagami’nin ödülünü Belediye Meclis üyesi Bünyamin Davu, üçüncü takım Ersin İdmanyurdu’nun ödülünü ise Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek takdim etti.
SOKAK BASKETBOLUNDA TAKIMLARA 18 BİN TL PARA ÖDÜLÜ VERİLDİ.
Turnuvanın birincisi Mutlu Balıkçılık’a şampiyonluk ödülü 9 bin TL, ikinci Kuroko Kagami’ye 6 bin TL, üçüncü Ersin İdman Yurdu’na ise 3 bin TL para ödülü verildi.
“TÜM TAKIMLARIMIZA CENTİLMENCE MÜCADELELERİNDEN DOLAYI TEBRİK EDERİM”
Ödül töreninden sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Klas hareketler, takım ruhu, turnikeler, bloklar ve hiç azalmayan coşkusuyla üç gün boyunca devam eden “Sokak Basketbolu Streetball” turnuvamızın final heyecanına ortak olduk. Sporun birleştirici gücüyle 10. Çınar Festivalimiz kapsamında sporu sokakla buluşturduğumuz turnuvamızda şampiyon olan Mutlu Balıkçılık ve dereceye giren takımlarımızı kutluyorum. Ayrıca dereceye giremeyen takımlarımıza da centilmence verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum. Gönüllerimizin şampiyonu olan tüm gençlerimize, organizasyon komitemize, böylesine heyecan dolu etkinliğimize eşlik edip coşku katan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.