SEL’DEN ZARAR GÖREN İŞLETMELERE BÜYÜK MÜJDE
08.07.2016

SANAYİ ESNAFINA 12 AY ÖDEMESİZ 100 BİN TL ACİL DESTEK KREDİSİ

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan sel afetinden zarar gören işletmeler için çok önemli bir müjde verdi.
Bugün itibari ile Ordu KOSGEP Müdürlüğü’nün Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren KOBİ sınıfındaki tüm işletmelere ayrıca sanayi sitesi ve afet bölgesindeki imalatçı tüm işletmelere 100 bin TL faizsiz 12 ay ödemesiz ACİL DESTEK kredisinin aktif hale getirildiğini açıklayan Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan selden zarar gören işletmelerin bundan afet raporu ile faydalanabileceklerini söyledi.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, bunun haricinde diğer mağdur olan esnaf ve vatandaşlarımız için Başbakan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş’un her türlü devlet desteğinin hükümetimiz tarafından sağlanacağını belirttiğini hatırlatarak, “Ön hazırlık olarak da Afet İşleri Genel Müdürümüz ve diğer yetkililer bölgemize gelerek gerekli incelemeleri yapıyorlar” dedi. Bunun yanı sıra Ordu Valiliğimiz ve Fatsa Kaymakamlığımız hasar tespiti için komisyon kurarak bire bir işletmelerdeki tespitleri yapacaklar.
Başkanımız Anlayan selden zarar gören alt yapılar ve yollar için de Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve Fatsa Belediyemiz tarafından her türlü bakım ve imalatın koordineli olarak yapılacağını sözlerine ekleyerek, “Biz bayram tatili demeden 24 saat sel afetinin meydana geldiği ilk dakikalardan itibaren vatandaşımızın yanındayız. Devletimiz ve Hükümetimiz bütün hasarları saracak güçtedir” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.