ŞEHİTLERİMİZ NEDENİYLE HIDIRELLEZ ŞENLİKLERİ İPTAL EDİLDİ
05.05.2019

Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar Hakkari ve Suriye’de meydana gelen hain terör saldırılarında şehit ve yaralılarımız olması nedeniyle Ilıca mahallemizde yapılacak olan Hıdırellez şenliklerini iptal etti.
Başkanımız Kibar şehit haberlerinin gelmesinin hemen ardından hem kendisine ait hem de Belediyemize ait sosyal medya hesaplarından Hıdırellez şenliklerinin iptal edildiğini duyurdu.

“ÜLKEMİZ ACI YAŞARKEN ŞENLİK YAPMAMIZ UYGUN OLAMAZDI”
Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ordu Valiliğimizin de kararıyla Hıdırellez şenliklerimizi iptal ettik. Tüm ülkemizi derin üzüntüye boğan hain terör saldırılarında vefat eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz. Ülke olarak böyle acı bir olay yaşadığımız sırada şenlik yapmamızın uygun olmayacağı yönünde karar aldık ve Belediyemiz organizesinde Ilıca mahallemizdeki Hıdırellez şenliklerimizi iptal ettik. Bu anlamda halkımızın bizleri anlayışla karşılayacağını umuyoruz.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.